چگونه سهام را به عنوان وثیقه قرض بگیرم؟

14480 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، مسعود صدکی با تاکید بر اینکه مخاطبان اصلی سامانه تایید الکترونیکی عموم مردم هستند، اظهار داشت: به همین منظور سعی شده با همکاری بانک ها این فرآیند با کمترین پیچیدگی ارائه شود. بنابراین مردم می توانند با خرید آنلاین و تنها با استفاده از تلفن همراه خود، تسهیلات را تعهد کنند.

وی همچنین درباره نحوه دریافت این تسهیلات توضیح داد: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات باید در سامانه کلی مشتری یا سامانه SJAM ثبت نام و احراز هویت شوند. در این راستا شرایط و ضوابط مربوط به تایید الکترونیکی سهام را پذیرفته و کلیه بندهای مربوط به آن را با دقت مطالعه نمایند.

مدیر فنی طرح راستی آزمایی الکترونیکی شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: یکی از مزیت های تایید الکترونیکی سهام و دریافت تسهیلات این است که باعث ثبات بازار سرمایه می شود. به این ترتیب مردم می توانند به جای فروش اموال خود و استفاده از آن برای امور خود از بانک برای وثیقه تامین مالی دریافت کنند.

صدکی با بیان اینکه راستی آزمایی الکترونیک سهام به عنوان پل ارتباطی بین بورس و بازار پول ایجاد شد، تصریح کرد: در نتیجه بانک ها به عنوان یکی از عوامل اصلی در این فرآیند ایفای نقش می کنند. در حال حاضر سه بانک ملی مهر و رسالت به این روند پیوسته و این قابلیت را به درگاه های خود اضافه کرده اند.

وی در گفت وگو با ایسنا، تاکید کرد: یک شرکت سپرده گذاری مرکزی محدودیتی برای ارائه این خدمات به سایر بانک ها ندارد. این شرکت در حال تنظیم تفاهم نامه هایی برای تکمیل لیست قانونی است و سپس به صورت عمومی اعلام می شود که سایر بانک ها نیز به آن ملحق خواهند شد.

  محمد بن زاید رسماً حاکم امارات شد

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید