چگونه وام سهم بگیریم؟

متقاضیان می توانند از بانک تجارت، ملی و پست بانک وام سرمایه دریافت کنند.

به گزارش رجانیوز، از سال گذشته سهام عدالت به عنوان وثیقه بانکی پذیرفته شده و دارندگان آن می توانند از بانک وام بگیرند.

تاکنون تنها سه بانک برای بازپرداخت وام سهام عدالت اعلام آمادگی کرده اند و در حال بازپرداخت این وام هستند.

به عبارت دیگر متقاضیان می توانند از بانک تجارت، بانک ملی و پست بانک وام سرمایه دریافت کنند.

نحوه دریافت وام مسکن

مبلغ وام 50 درصد ارزش روز این سهام است. اکنون سهام 532 هزار تومانی حدود 14 میلیون تومان ارزش دارد و سهام یک میلیونی دو برابر این رقم است.

بنابراین مبلغ وام سهام عدالت 7.14 میلیون تومان است. اما بانک ملی و تجارت اعلام کردند که مبلغ وام سهام عدالت از 2 میلیون تومان شروع و سقف آن 10 میلیون تومان است.

صاحبان واحد فقط در صورتی می توانند این وام بانکی را دریافت کنند:

– هیچ مبلغی از سهام خود را نفروخته اند.

– سرپرست خانوار باید یارانه بگیر باشد.

– متقاضیان دریافت این وام باید در سامانه سجام ثبت نام کرده و مراحل احراز هویت را طی کرده باشند.

– در صورت توقیف سهام و فروش حتی یک سهم از پرتفوی سرمایه توسط اشخاصی که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده اند، هیچگونه وامی بازپرداخت نمی شود.

اما نکته قابل توجه در مورد وام مسکن این است که این وام به صورت نقدی پرداخت نمی شود، بلکه به صورت کارت اعتباری پرداخت می شود. اما گیرنده وام باید فقط از فروشگاه های طرف قرارداد این سه بانک خرید کند و امکان استفاده از این وام برای خریدهای دیگر وجود ندارد.

  خبر بد برای افرادی که چک برگشتی داده اند

افرادی که این وام را گرفته اند کارت اعتباری دریافت می کنند که فقط از فروشگاه های افق کروش، رفاه، وین مارکت و پذیرنده ماشینی پوز سداد که دارای کد QR هستند، می توانند خرید کنند.

سهام باقی مانده نیازی به ثبت نیست

حسین قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی بازماندگان سهام عدالت می گوید: در شرایط فعلی بازماندگان سهام عدالت نه اقدامی انجام می دهند و نه هزینه ثبت نامی را پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: همچنین مشمولان جدید سهام عدالت باید به این نکته توجه داشته باشند که نیازی به ثبت نام ندارند، بازماندگان مرحله اول جزو 2 نهاد حمایتی هستند که توسط وزارت تعاون شناسایی و تایید شده اند.

اصلاح مقررات حقوق صاحبان سهام

مهدی سعادتی رئیس فراکسیون عدالت در مجلس بر لزوم لغو مصوبات و مواد غیرقانونی مرتبط در اساسنامه قبلی سهم و برنامه ریزی برای ارائه الگوی اجرایی و تدوین آئین نامه جدید عدالت بر اساس قانون اجرایی تاکید کرد. ماده 44 ظرف یک ماه آینده در کارگروه ویژه سهام عدالت و شورای عالی بورس اعلام شد.

رئیس فراکسیون سهام عدالت در مجلس ادامه داد: آیین نامه قبلی سهام که در شورای عالی بورس تصویب و تنظیم شده بود به دلیل یک طرفه بودن و عدم رعایت منافع سهامداران لغو شود. و تخطی از قوانین و بر همین اساس در جلسه هفته گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصمیم گرفته شد که وزیر محترم اقتصاد نسبت به لغو مصوبه اخیر شورای عالی بورس که شامل یک مصوبه غیرقانونی است، اقدام کند. الگوی اجرا، ظرف یک ماه که یک هفته گذشته است و ظرف یک ماه آینده باید الگوی بر اساس قانون، اساسنامه جدید سهامداری تهیه شود.

  سفر به عتبات به امری تجملی تبدیل شده است

ارزش سهام چقدر است؟

سبد سهام شامل تعدادی سهام ارزشی و کالاهای اصلی بازار سرمایه است که در هفته های اخیر با نوسانات ارزشی همراه بوده است. این سهم در بهمن ماه با کاهش ارزش مواجه شد و در اسفندماه نیز روندی نوسانی داشت.

ارزش این سهام در هفته اول فروردین در برابر افزایش شاخص های عملکرد بازار سرمایه کاهش یافت، اما در هفته دوم فروردین ماه و با افزایش شاخص کل، ارزش سهام عدالت نیز رشد محسوسی داشت. البته ارزش این سهام طی هفته سوم فروردین کاهش یافت. ارزش این سهم در هفته چهارم فروردین با رشد 4 درصدی افزایش چشمگیری داشت.

سهام در تمام هفته های اردیبهشت افزایش یافت. سهام عدالت در هفته اول اردیبهشت ۰.۸۵ درصد افزایش یافت.

ارزش این سهام در هفته دوم اردیبهشت ۰.۴۲ درصد کاهش یافت. ارزش این پرتفوی از دارایی ها در هفته سوم اردیبهشت 0.68 درصد افزایش یافت. این سهام در هفته آخر ماه می 1.7 درصد افزایش یافت.

ارزش سهام در هفته اول خرداد 1.29 درصد کاهش یافت. این روند نزولی در هفته دوم ژوئن ادامه یافت و سهام در هفته گذشته 2.13 درصد کاهش یافت.

در هفته سوم خرداد، ارزش سهام مجدداً با کاهش 1.55 درصدی به دلیل کاهش عملکرد بازار سهام مواجه شد.

ارزش سهام عدالت در هفته چهارم خرداد 2 درصد افزایش یافت. ارزش این سهم در هفته پایانی خرداد نیز 2.15 درصد کاهش یافت.

البته پرتفوی سهام به دلیل اینکه متشکل از سهام شرکت های بزرگ است، به شدت تحت تاثیر شاخص کل بورس است.

  وی در آبان ماه رکورد ترانزیت کالاهای خارجی از کشور را شکست

در هفته اول تیرماه، سهم با افت 2.86 درصدی مواجه شد. این مشکل در حالی رخ داد که شاخص کل بورس 1.3 درصد و شاخص کل هم وزن بورس نیز 0.19 درصد کاهش داشت.

سهام عدالت به قیمت اسمی 409 هزار تومان، 492 هزار تومان، 532 هزار تومان و یک میلیون تومان در هفته اول تیرماه با 211 هزار تومان، 254 هزار تومان، 275 هزار تومان و 516 هزار تومان کاهش نسبت به هفته گذشته مواجه شد. .تبدیل شده اند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند نمادهای موجود در سبد سهام جزو با ارزش ترین سهام بازار سرمایه هستند. اما ارزش سهام در اشکال مختلف معادل 7 میلیون و 173 هزار تومان، 8 میلیون و 629 هزار تومان، 9 میلیون و 330 هزار تومان و 17 میلیون و 538 هزار تومان است.

ارزش فعلی سهام عدالت نسبت به دوره اوج بازار در مرداد ماه 93 با افت 54 درصدی مواجه بوده است. یکی از مهمترین دلایل کاهش قیمت سهام ضعف مدیریتی شرکت های سرمایه گذاری و کمبود آن است. از برگزاری مجامع این شرکت ها و همچنین عدم وجود مدیران حرفه ای بازار برای این شرکت ها.

بنابراین گزارش، ارزش سهام به ترتیب 8 میلیون و 406 هزار تومان، 10 میلیون و 112 هزار تومان، 10 میلیون و 934 هزار تومان و 20 میلیون و 553 هزار تومان کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید