چگونه یک برنامه حرکتی سال جدید تهیه کنیم

طرح ترافیک یکی از راهکارهای کاهش ترافیک شهر تهران است که با عوامل مختلفی از جمله امواج کرونا تغییر کرده است، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران می گوید اکنون به دلیل موج هفتم راه حلی برای آن وجود ندارد. زمان اجرای طرح را کاهش دهید، اما برای سال آینده برنامه هایی وجود دارد جهت تغییر نحوه اجرای طرح ترافیک.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، بر اساس پیشنهاد وزارت نیرو در جلسه هیات دولت، تغییر ساعت کاری از 31 خرداد تا 12 شهریور از ساعت 7 صبح تا 13:30 در سراسر کشور به تصویب رسید. کشور. کشور اما با وجود این مشکل زمان اجرای طرح ترافیک تغییر کرد.

در حال حاضر طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 الی 17:00 و روزهای پنجشنبه فقط در محدوده کنترل آلودگی هوا از ساعت 06:30 الی 13:00 اجرا می شود.

ساکنان محدوده تردد نیز می توانند یک بار قبل از ساعت 9 صبح از این محدوده خارج شوند و بعد از ساعت 16 بعد از ظهر یک بار امکان ورود رایگان را خواهند داشت. اما اگر ساکن منطقه طرح نیستید، گزینه خروج یکباره رایگان لغو می شود.

ابعاد و محدوده منطقه کنترل آلودگی هوا با ابعاد و محدوده منطقه یکنواخت قبلی یا مجزا برابر است و محدوده این پهنه از شمال تا بزرگراه همت (از سه راهی امام علی (ع) تا سه راهی شهید چمران می باشد. از جنوب به بزرگراه بعث (از سه راهی امام علی (علیه السلام) تا سه راهی شهید نواب، از شرق به بزرگراه امام علی (ع) از سه راهی شهید همت تا سه راهی بعث) و از ضلع غربی به بزرگراه شهید چمران (از سمت شهید). تقاطع همت به تقاطع بعث).

  امضای 17 سند همکاری ایران و تاجیکستان

20 روز تردد رایگان فقط برای تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا است و در صورتی که رانندگان قصد ورود به محدوده طرح ترافیک را دارند باید حساب شهروندی خود را با مبلغ کافی شارژ و سپس تاریخ تردد مورد نظر را رزرو کنند.

سرعت طرح ترافیک نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد و متغیر است. عواملی مانند مدت زمان برنامه رانندگی، وضعیت معاینه خودرو و حتی ساعات رانندگی. می توانند قیمت طرح ترافیک را افزایش یا کاهش دهند.

اگر رانندگان بخواهند طرح ترافیک یک روزه را خریداری کنند باید 98 هزار تومان به حساب شهرداری تهران واریز کنند. در این صورت با در نظر گرفتن نوع معاینه فنی، وضعیت طرح ترافیک و ساعات تردد، مبلغی به حساب شخص مسترد می شود. اگر معاینه فنی عادی داشته باشند حدود 44 هزار تومان برای تردد روزانه می پردازند.

ضعف در طرح ترافیک فعلی/ هنوز راه حلی برای تغییر زمان طرح ترافیک در موج هفتم کرونا وجود ندارد.

در خصوص این مشکل طرح ترافیک به سراغ مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران رفتیم. وی در خصوص احتمال تغییرات در طرح ترافیک به خبرنگار فارس گفت: ببینید زمان اجرای طرح ترافیک با توجه به وضعیت کرونا تغییر نمی کند مگر اینکه در شورای ترافیک تصمیم گیری شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تصمیمی برای تغییر اجرای طرح برای سال آینده وجود دارد، گفت: بله، به هر حال طرح ترافیک فعلی چندین گام از طرح ترافیک قدیم جلوتر رفته و به عدالت نزدیکتر است، اما وجود دارد. نقاط ضعف

  الگوی جدید دولت برای افزایش حقوق تا 1401 / افزایش حداقل دستمزد 30 درصدی

عوارض و جریمه طرح ترافیک فعلی بازدارنده نیست

معاون شهردار تهران تصریح کرد: بحث های اولیه در شورای ترافیک شهر تهران انجام شد و مقرر شد کمیته ای موظف به ارائه مدل مدیریتی جدید برای محدوده ترافیکی باشد. در هر صورت آنچه مشخص است این است که اعداد و ارقام عوارض و جریمه هایی که در حال حاضر مصوب شده است بازدارنده نیست و پلیس به دلیل مسائل قانونی از جمله در نتیجه این موضوع جریمه ای برای مدل جدید طرح ترافیک اعمال نکرده است. بسیاری از مردم ترجیح می دهند از Enter the city با ماشین شخصی استفاده کنند. در مدل جدیدی که در حال طراحی است برخی از نقاط ضعف تا حد امکان برطرف خواهد شد.

طرح حرکت انعطاف پذیر می شود

شفیعی تصریح کرد: مدل محدوده طرح ترافیک به گونه ای خواهد بود که میزان عوارض باید متناسب با میزان ازدحام و مدت زمان حضور خودرو در آن ازدحام باشد. یعنی با افزایش ازدحام، عوارض باید بیشتر شود و در عین حال هر چه خودرو بیشتر در ترافیک بنشیند، برای ترغیب فرد به خروج، عوارض بیشتری باید پرداخت شود.

وی بیان کرد: طرح ترافیک باید در طول شبانه روز و با توجه به مساحت، انعطاف پذیر و دائما در حال تغییر باشد.

اجرای طرح حرکت باید به طور کامل بررسی شود

سید محمد آقامیری، عضو کمیته عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: موضوع تغییر زمان اجرای طرح ترافیک باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد و پیشنهادات کامل مورد ارزیابی قرار گیرد.

  فرانسه در حال افزایش استفاده از انرژی هسته ای است

وی افزود: باید تمامی عوامل موثر در ایجاد ترافیک در شهر تهران مورد ارزیابی قرار گیرد و نظرات اکثریت مردم مورد توجه قرار گیرد و ابعاد مختلف آن با پیشنهادات کارشناسان ترافیک و حمل و نقل سنجیده شود.

عضو کمیته عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: باید به گونه ای تصمیم گیری شود که مدیریت ترافیک و شهروندان در ترافیک دچار مشکل نشوند.

آیا موج هفتم کرونا زمان بندی برنامه را تغییر می دهد؟

موج هفتم کرونا مدتی است که آغاز شده و تعداد فوتی ها و مبتلایان به این بیماری افزایش یافته است. به این ترتیب از 16 تا 8 مرداد ماه سال 1401 بر اساس معیارهای تشخیصی نهایی، 4505 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و از این تعداد 1070 نفر بستری شدند. همچنین 46 بیمار جان خود را از دست دادند.

مسئولان شهری می گویند در حال حاضر تصمیمی برای تغییر ساعت طرح ترافیک ندارند و برنامه ها در مورد نحوه اجرای این طرح در سال آینده است و حالا باید منتظر ماند و دید ستاد ملی مقابله با کرونا یا شورای عالی. ترافیک در این زمینه تصمیم گیری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید