چگونه یک خودروی 10000 دلاری در بورس چند برابر این قیمت فروخته می شود؟

به گزارش تحریریه، در حالی که در سراسر جهان خودروسازان با ذره بین به دنبال مشتری می گردند و با ده ها روش جذاب و شرایط فروش منحصر به فرد در تلاش برای فروش خودروی خود هستند، با تدابیر هوشمندانه تیم اقتصادی دولت رئیس جمهور، وارداتی واردات خودرو پس از عبور از هفت خوان رستم وارد بورس شود تا با چند برابر قیمت جهانی آن در ایران به فروش برسد. و به این ترتیب قیمت خودرو در ایران مانند سال های اخیر بسیار گرانتر از بازارهای جهانی خواهد بود.

محمد محبر، معاون اول رئیس جمهور با ارسال نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی، نامه ای صادر کرد. مصوبه هیات وزیران در خصوص واردات خودرو که شامل اصلاح تصویب نامه می شود خودرو قبلی وارد شده است.

متن این نامه که در تاریخ 16 آبان ماه صادر شده به شرح زیر است:

هیئت وزیران در جلسه 1/8/1401 به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد: تصویب نامه تفصیلی مورخ 6/3. 1401 به شرح زیر اصلاح می شود:

1- در تبصره 2 بند یک عبارت امن حذف می شود

2- بند دو به شرح زیر اصلاح می‌شود:

2- خودروهای وارداتی فقط در بورس کالا موجود است. درصد سود بازرگانی خودروهای وارداتی بر اساس ارزش (کد) به تصویب هیأت وزیران، عضو کارگروه متشکل از وزرای صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و رئیس برنامه ریزی کشور می رسد. و سازمان بودجه طبق ماده 19 آیین نامه داخلی شورای دولت به نحوی که مابه التفاوت قیمت پایه و قیمت نهایی بورس کالا معادل سود منصفانه باشد. کارگروه فوق این اختیار را دارد که علت سود معاملاتی را در زمان انتشار و نیز سود تجاری تعیین شده را در زمان فروش تعیین کند.

  افشای دروغ بزرگ بایدن - بررسی رسانه های تحریریه

3- ماده 8 به شرح زیر اصلاح می‌شود:

8- بر اساس ماده 4 قانون سازمان صنعت خودرو مصوب 1401 واردات خودرو با رعایت موارد ذیل و مفاد این مصوبه مجاز است.

الف- مشخصات فنی واردات خودرو باید مطابق با استانداردهای مربوطه و از نظر آلودگی زیست محیطی با ضوابط تعریف شده در آیین نامه فنی در زمینه کنترل و کاهش آلایندگی (موضوع ماده 2 قانون پاکیزگی) باشد. قانون هوا) موضوع تصویب نامه مورخ 30/7/1397 ق 55072/100602 و اصلاحات بعدی آن.

ب- به منظور رعایت حقوق مصرف کنندگان و تامین کنندگان، خدمات پس از فروش کلیه واردکنندگان خودرو باید دارای نمایندگی رسمی و خدمات مجاز، تامین قطعات یدکی و ارائه خدمات پس از فروش از مرجع بازرسی انتقال فناوری در ازای واردات باشد. خودرو، وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

ت- صلاحیت فنی و حرفه ای واردکنندگان بر اساس سیستم یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری موضوع ماده 4 آیین نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با رعایت موارد زیر انجام می شود. تصویب نامه شماره 51559 ت/46443 مورخ 1395/04/23 و اصلاحات بعدی آن.

عرضه خودروهای خارجی در بورس / نحوه تعیین درصد سود تجارت

عرضه خودروهای خارجی در بورس / نحوه تعیین درصد سود تجارت

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید