چین به تهدید آمریکا پاسخ داده است

13419 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، سرهنگ وو کیانگ سخنگوی وزارت دفاع چین روز گذشته آمریکا را سازمان دهنده و منبع همه آزار و اذیت ها در جهان خواند و تاکید کرد که این کشور باید از ترویج سیستم سلطه جو و هژمونیک خود دست بردارد.

کیان در یک کنفرانس خبری به اظهارات اخیر فرمانده ارتش آمریکا پاسخ داد و گفت که ایالات متحده را در موقعیتی نمی بیند که از دیگر کشورها انتقاد کند.

چند روز پیش، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا از چین انتقاد کرد و بر لزوم مقابله با تجاوزات این کشور تاکید کرد. در همین حال، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز گفت که پکن و مسکو قصد دارند قوانین نظم جهانی را به طور کامل تغییر دهند.

تحلیلگران می گویند که اظهارات مقامات آمریکایی، مانند گذشته، منعکس کننده ذهنیت قوی جنگ سرد با رویکرد هژمونیک است و بنابراین ابراز نگرانی از ظهور و گسترش مسالمت آمیز چین است.

یک سخنگوی ارتش چین گفت عبارات استفاده شده توسط ایالات متحده، مانند آزار و اذیت یا تضعیف قانون و نظم بین المللی، همان اصطلاحات و ویژگی هایی است که در مورد رفتار و سیاست های ایالات متحده اعمال می شود.

وی با اشاره به سیاست هایی مانند حمله به عراق و سوریه و همچنین بمباران سفارت چین در یوگسلاوی در 23 سال پیش، به چند نمونه از آزار و اذیت کاخ سفید اشاره کرد.

وو کیانگ همچنین از ایالات متحده خواست تا از توافقات بین المللی خارج شود و گفت که ایالات متحده ناقض جهانی در مورد حاکمیت قانون بین المللی است.

  برقراری دومین پرواز مستقیم ایران و تاجیکستان

وی از ایالات متحده خواست تا به عملکرد نادرست خود در گسترش قوانین داخلی خود به قوانین بین المللی و ترویج نظم هژمونیک به سبک آمریکایی پایان دهد.

به گفته سخنگوی ارتش چین، چنین تغییری در موضع واشنگتن نه تنها به نفع روابط دوجانبه پکن و واشنگتن است، بلکه به نفع صلح و ثبات جهانی نیز خواهد بود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید