چین به دنبال خرید نفت بیشتر از روسیه است

به گزارش سرمقاله، وب سایت خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد در حالی که تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه از ماه آینده آغاز می شود، بزرگترین شرکت های نفتی چین برای حفظ جریان واردات نفت خام از روسیه از دولت درخواست کمک کرده اند.

منابع آگاه گفتند که پالایشگاه ها نگران توانایی خود در اجرای کانال های پرداخت، لجستیک و بیمه هستند که برای ادامه خرید از روسیه به عنوان تولیدکننده اوپک پلاس پس از 5 دسامبر مورد نیاز است.

برخی از راه حل های پیشنهادی شامل افزایش حجم انتقال نفت روسیه از طریق خط لوله، ایجاد یک بانک تعیین شده برای رسیدگی به پرداخت ها و ارتباطات با مسکو و استفاده از نقل و انتقالات دریایی بیشتر برای کمک به رفع چالش های عرضه مستقیم فروشنده به فروشنده است. خریدار

    چین به دنبال خرید نفت بیشتر از روسیه است

نگرانی ها در حال حاضر افزایش یافته است زیرا اتحادیه اروپا آماده است تا تامین مالی، بیمه و حمل و نقل نفت روسیه را به مدت سه هفته ممنوع کند، مگر اینکه شرایط برای معافیت برآورده شود.

در این گزارش آمده است: واردکنندگان آسیایی به دنبال راه‌حل‌هایی هستند که بانک‌های اتحادیه اروپا، شرکت‌های بیمه و مالکان کشتی‌ها را مسدود نکند.

این منابع خاطرنشان کردند که هنوز مشخص نیست کدام یک از این گزینه ها ارائه خواهد شد.

در همین حال، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده اخیراً بر اهمیت حفظ جریان نفت روسیه برای جلوگیری از شوک عرضه که قیمت ها را بالاتر می برد، تأکید کرد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که واردات نفت روسیه از چین و هند مطابق با اهداف کاخ سفید است. او همچنین از ایده سقف قیمت نفت که می تواند عرضه را از تحریم های اروپا رها کند، حمایت کرد.

  سیگنال های پی در پی از آغاز شمارش معکوس تا لغو تحریم ها

داده های جمع آوری شده توسط بلومبرگ نشان می دهد که مسکو در هفت روز منتهی به 11 نوامبر 2.9 میلیون بشکه در روز نفت خام صادر کرده است. بر اساس گزارش ها، حجم نفت خام روسیه ارسال شده به آسیا به 2.01 میلیون بشکه رسید. این آمار بر اساس میانگین چهار هفته خرید عمده چین و هند است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید