چین رکورد واردات طلا را شکست

12801 خبر اولیه

داده‌ها نشان می‌دهد که واردات خالص طلای چین از طریق هنگ کنگ در ماه اوت تقریباً 40 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح در بیش از چهار سال گذشته رسید، زیرا تقاضا در بزرگترین مصرف‌کننده این فلز در جهان همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

داده های اداره آمار هنگ کنگ نشان داد که واردات خالص در ماه آگوست به 68227 تن رسید که بالاترین میزان از ژوئن 2018 در مقایسه با 48773 تن در جولای بود. در همین حال، کل واردات طلا از طریق هنگ کنگ، با احتساب صادرات مجدد، نزدیک به 33.3 درصد افزایش یافت و به 71855 تن رسید.

تا ماه اوت، دلالان چینی طلا را به قیمت جهانی بین 4 تا 16 دلار آمریکا در هر اونس خواهند فروخت. بانک خلق چین میزان طلای ورودی به کشور را از طریق سیستم سهمیه بندی داده شده به بانک های تجاری کنترل می کند.

داده های هنگ کنگ ممکن است تصویر کاملی از خریدهای چینی ارائه نکند، زیرا طلا از طریق شانگهای و پکن نیز وارد می شود. چین معمولا بیشتر فلز زرد خود را از استرالیا، آفریقای جنوبی و سوئیس وارد می کند.

به گزارش رویترز، داده های گمرک سوئیس در هفته گذشته نشان داد که صادرات طلای سوئیس به چین در ماه اوت از بالاترین رقم 5.5 سال اخیر در ماه ژوئیه کاهش یافته است.

منبع: ایسنا

پایان/

  قرعه کشی خودرو بزرگترین قرعه کشی ملی است

دیدگاهتان را بنویسید