ژانویه خونین در یمن؛ هر ساعت یک کشته یا مجروح می شود

یک سازمان بین المللی با اعلام اینکه ژانویه گذشته هر ساعت یک مرد یمنی کشته یا زخمی می شود، ژانویه را خونین ترین ماه سال 2018 نامید.

به گفته رجانیوس، سازمان بین المللی Save the Children که برای حمایت از حقوق کودکان فعالیت می کند، ماه گذشته (ژانویه) یکی از خونین ترین ماه های یمن در سال 2018 بود.

در بیانیه آمده است که بیش از 220 بزرگسال و 15 کودک بین 6 ژانویه تا 2 فوریه کشته و بیش از 354 بزرگسال و 30 کودک مجروح شدند، بیم آن می رود که تعداد واقعی بیشتر باشد.

در این گزارش آمده است که ساعت گذشته هر ساعت یک غیرنظامی در یمن کشته یا زخمی می شود. تعداد تلفات غیرنظامیان در ژانویه تقریباً سه برابر میانگین ماهانه مرگ و میر (کشته یا مجروح) در سال 2021، 209 بود.

بر اساس این گزارش، از زمانی که شورای حقوق بشر سازمان ملل در اکتبر گذشته برای پایان دادن به مأموریت کمیسیون ویژه تحقیقات جنایات جنگی در یمن رای داد، تعداد کشته ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

سازمان ملل در نوامبر سال گذشته (2021) اعلام کرد که بیش از 377000 نفر به طور مستقیم یا غیرمستقیم در جنگ هفت ساله یمن کشته شده اند. این جنگ همچنین 126 میلیارد دلار خسارت اقتصادی به یمن وارد کرد و اکثر جمعیت 30 میلیونی این کشور به کمک حقوق بشری نیاز دارند.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از آوریل 2015 این کشور فقیر یمن را در حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی هدف قرار داده است تا قدرت را به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مخلوع یمن بازگرداند.

  واردات خودرو در واقع از مهر آغاز می شود / اولویت با خودروهای زیر 10 هزار یورو است

این حملات منجر به تخریب زیرساخت های یمن و گسترش فقر، بیکاری و شیوع بیماری های واگیردار در این کشور فقیر عربی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید