کابل حرارتی در صنعت پایگاه اطلاع رسانی رجا

بسیاری از فروشگاه ها و برندهای کشور این کابل ها را ارائه می دهند، اما این سوال که برندهای موجود چقدر قابل اعتماد هستند یا ابزارهایی که به ما ارائه می دهند چقدر خوب هستند، اهمیت زیادی دارد.

یکی از معتبرترین برندها در این زمینه، برند ادیب تهذیه است. کابل های این برند با کیفیت و مرغوب بوده و خود برند ادیب تهذیه یکی از معتبرترین برندهای ایران می باشد.

کابل حرارتی در صنعت

کابل های مقاوم در برابر حرارت معمولا دارای عایق مقاوم در برابر حرارت هستند. اما کابل های حرارتی کابل هایی هستند که به عنوان عناصر گرما تولید می کنند.

کاربرد کابل های حرارتی در صنعت:

 • گرمایش لوله
 • صنعت ساخت و ساز
 • راهسازی و صنعت مترو
 • افزایش دما در مخازن گاز و پتروشیمی
 • ساخت سیستم گرمایش از کف در ساختمان ها
 • در صنایع شیمیایی غذایی و دارویی
 • گلخانه ها
 • و در صنعت شبکه و مخابرات

کابل حرارتی کجا استفاده می شود؟

در لوله ها و مخازن یا مخازن به عنوان مصارف صنعتی و در طبقات ساختمان به عنوان مصارف ساختمانی (کف رمپ ماشین، کف واحد ساختمان، کف پشت بام) استفاده می شود. توسط ترموکابل تولید می شود و این دما به لوله ها منتقل می شود. سیستم ردیابی حرارتی برای جلوگیری از یخ زدگی لوله ها یا مواد یا آب داخل لوله استفاده می شود. همچنین می توانیم از کابل های حرارتی برای گرم کردن مواد اولیه فرآیند مورد نظر در داخل لوله ها یا مخازن استفاده کنیم. همچنین می توانید اطلاعات بیشتر را در https://adibtajhiz.com/ کسب کنید.

مصرف کابل حرارتی در صنعت

  استفسار جدی وزیر صمت کلید خورد!

در صنعت برای استفاده از کابل های ردیابی حرارتی باید روی لوله ها در طول لوله ها نصب شده و به طور کامل روی لوله ها چسبانده شود تا بهترین نوع اتصال ایجاد شود در این صورت طبق قانون انتقال دما ( با توجه به عایق)، درجه حرارت از کابل به سطح. لوله به سمت مایع داخل لوله هدایت می شود. سپس توسط عایق هایی مانند پشم سنگ یا پشم شیشه یا عایق های دیگر مانند عایق های الاستومری به طور کامل عایق می شود تا بتوانیم با بهترین روش از اتلاف حرارت جلوگیری کرده و سیستم را به دمای مطلوب برسانیم.

با توجه به قوانین فیزیکی انتقال دما، با توجه به ضریب انتقال دما، دمای کابل حرارتی به لوله منتقل می شود. البته لازم به توضیح است که مشخصات و روش عایق کاری و نوع عایق کاری هر پروژه با توجه به طراحی آن متفاوت بوده و به پارامترهای طراحی بستگی دارد.

مصرف کابل حرارتی در ساختمان

در ساختمان ها از کابل های حرارتی برای گرمایش و جلوگیری از یخ زدگی استفاده می شود.برای رمپ خودرو، داخل ساختمان به عنوان گرمایش از کف، برای سقف ها برای جلوگیری از یخ زدگی سقف ها و سایر کاربردها…

انواع کابل های حرارتی

به طور کلی کابل های حرارتی به دو نوع تقسیم می شوند:

الف) ثابت شد

ب) اتوماتیک

images 1659186080 خبر اولیه

کابل حرارتی ثابت (گرمایش):

ویژگی مثبت کابل حرارتی ثابت این است که در صورت بروز مشکل در یک قسمت از سیستم، عملکرد و عملکرد بقیه قسمت های سیستم تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

  چه کسی باعث پیشرفت سریع برنامه هسته ای ایران شد؟

یک کابل ثابت که همان ولتاژ را دریافت می کند به ترموستات متصل می شود تا آن را کنترل و ایمن کند.

کابل حرارتی اتوماتیک یا هوشمند (ردیابی حرارت):

کابل حرارتی اتوماتیک در دماهای مختلف وات کاملا متفاوتی تولید می کند. به عنوان مثال در دماهای پایین و سرد قدرت خود را برای ایجاد دمای بالاتر و بالاتر و در دماهای بالا و گرم کاهش می دهد و به همین دلیل به کابل حرارتی هوشمند نیز معروف است.

انواع روکش کابل حرارتی

روکش این کابل های گرمایشی می تواند سیلیکونی باشد که بیشتر در مواردی که قطر لوله کم است و یا نیاز به انعطاف پذیری زیاد در قسمت گرمایش داریم استفاده می شود همچنین روکش یا غلاف به کار رفته در این کابل های گرمایشی می تواند فلوروپلیمر یا ترموپلاستیک باشد که معمولاً برای دماهای بالا تا 100 درجه سانتیگراد استفاده می شود.در کابل های حرارتی اتوماتیک یا هوشمند بیشتر از پوشش فلوروپلیمر استفاده می شود.

پوشش پلی الفین نوع دیگری از پوشش است که از تفلون غیر نسوز ساخته می شود و در محیط های شیمیایی که امکان خوردگی و فرسایش وجود دارد از مقاومت بالاتری برخوردار است و از این نوع بیشتر استفاده می شود.

انواع کابل های گرمایشی

کابل گرمایش یا گرمایش الکتریکی جایگزین مناسبی برای سیستم‌های ردیابی بخار یا مکان‌هایی است که امکان ردیابی بخار وجود ندارد.

این کابل ها انواع مختلفی دارند که تعدادی از آنها را به شما معرفی می کنیم:

کابل گرمایش Trisync در چهار نوع اصلی:

 1. کابل خود تنظیم یا خود تنظیم
 2. کابل برق DC
 3. کابل سریال
 4. و کابل حرارتی معدنی در دنیا تولید و عرضه می شود.
  با ناشران آگهی های «اخراجی مستاجر» برخورد کنید.

کابل حرارتی چگونه کار می کند؟

ترموکابل یا ترمو تیوب با توجه به شرایط آب و هوایی کشور ما موضوع بی اهمیتی نیست. بلکه یک ضرورت جدی هم در خانه و هم در سطح تأسیسات بزرگ صنعتی است.

اصل عملکرد کابل حرارتی برای لوله ها مبتنی بر استفاده از خواص سیم های الکتریکی است – افزایش مقاومت در هنگام گرم کردن ماتریس پلیمری باعث افزایش رسانایی با کاهش دما در قسمت خاصی از کابل می شود که به ترتیب باعث افزایش دما می شود. با توجه به این ویژگی، دما به طور خودکار در تمام طول کابل حرارتی بدون استفاده از ترموستات تنظیم می شود.

معیارهای انتخاب کابل حرارتی مناسب:

 • اندازه لوله
 • طول لوله
 • طراحی و دما
 • مواد عایق

دیدگاهتان را بنویسید