کاخ سفید: ترور پوتین موضع دولت بایدن نیست

پیشنهاد این سناتور کهنه کار جمهوری خواه مبنی بر اینکه پوتین باید کشته شود، واکنش تند کاخ سفید را برانگیخت که قاطعانه از رویارویی مستقیم با روسیه اجتناب می کند.

به گزارش رادیو دولتی آمریکا، سناتور لیندسی گراهام به طور گسترده توسط دولت و کنگره آمریکا به دلیل پیشنهاد تحریک آمیز ترور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، مورد انتقاد قرار گرفته است.

گراهام در پیامی توئیتری نوشت که تنها راه خلاصی از شر پوتین این است که یک شهروند روسیه کار خود را انجام دهد. او این را خدمتی به روسیه و در نهایت به کل جهان می دانست.

در پاسخ به این پیشنهاد، کاخ سفید که با وجود شورش از رویارویی مستقیم با روسیه اجتناب می کند، مجبور به واکنش شد.

در همین رابطه جن ساکی سخنگوی کاخ سفید گفت: این موضع دولت بایدن نیست و قطعا چنین اظهاراتی از زبان هیچ یک از اعضای این دولت خارج نخواهد شد.

تاکنون، ایالات متحده که ناتو را رهبری می کند، از اعزام نیرو به اوکراین پرهیز کرده و بارها گفته است که برنامه ای برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز این کشور ندارد، زیرا وارد جنگ با روسیه خواهد شد.

جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات، قبلاً گفته بود که هیچ جایگزینی برای تحریم های اقتصادی سخت علیه روسیه وجود ندارد، زیرا هرگونه واکنش نظامی منجر به آغاز جنگ جهانی سوم می شود – جنگی که سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه می گوید، هسته ای خواهد بود.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشنامه ای حداقل دستمزد سال 1401 را تعیین کرد.

دیدگاهتان را بنویسید