کارت زرد مجلس به وزیر ورزش و جوانان

نمایندگان مجلس پس از استماع توضیحات وزیر ورزش و جوانان در خصوص سوال نماینده شهرکرد مبنی بر عدم اجرای قانون تشریح وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان از پاسخ های سجادی قانع نشدند.

به گزارش رجانیوز به نقل از خانه ملت، نمایندگان جلسه علنی امروز – سه شنبه 20 مردادماه – در جریان رسیدگی به موضوع «احمد راستینه هفشجانی» نماینده شهرکرد، بن و سامان و تعدادی دیگر از نمایندگان حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان پس از قانع نشدن نماینده مذکور از پاسخ های وزیر با 112 رای موافق، 120 رای مخالف و سه رای ممتنع از مجموع 243 نماینده حاضر در جلسه، از پاسخ وزیر قانع نشد. توضیحات

سیدمزهاطبی محفوی، عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، متن سؤال را به این شرح قرائت کرد: به استناد ماده (207) آیین نامه داخلی مجلس، سؤال فوق در جلسه رسمی روز سه شنبه این کمیسیون مطرح شد. 9 خرداد 1401، با حضور نمایندگان اعضای کمیسیون، نماینده سؤال کننده و پس از استماع اظهارات طرفین و با توجه به اینکه نماینده سؤال کننده از پاسخ های وزیر قانع نشده است، کمیسیون قلمرو موضوع را ملی تشخیص داد و گزارش آن را مستند به بند (3) ماده (207) آیین نامه داخلی شورای اسلامی اعلام کرد. رسید در اولین جلسه عمومی ارسال خواهد شد.

وی افزود: قانون تشریح وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان پس از گذشت 12 سال از تاسیس این وزارتخانه در شهریور 1398 به تصویب رسید و طبق قانون باید حداکثر تا شش ماه پس از آن آیین نامه اجرایی آن تدوین شود. تصویب این قانون که متاسفانه هنوز وضع نشده است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید