کارمندان سابق به جای مطالبه گری باید پاسخگوی کارشان باشند

14351 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، سیدمحمدهادی سبحانیان، معاون سیاسی اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی در حاشیه نشست خبری تشریح نحوه اجرای بند الف تبصره 18 بودجه سالانه کشور در گفت و گو با موضوع سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: وی گفت: در تلاشیم تا قانون را رعایت کنیم.

وی افزود: هیچ ارگانی اجازه دریافت اسناد از مردم را نخواهد داشت و نباید افراد را ملزم به داشتن شرایطی غیر از مصوبه شورای ملی صدور مجوز کرد. این تاکید رئیس جمهور است و نهادهای نظارتی از ما مطالبه دارند. از این رو از دستگاه های اجرایی تقاضا داریم افراد را در دام کسب جواز کسب نگیرند.

معاون سیاسی اقتصادی وزارت اقتصاد افزود: در حال حاضر برخی از دستگاه ها سامانه و سایت هایی که نیاز به اتصال به پرتال دارند را پیاده سازی نکرده اند و همچنین برخی از شرایط صدور مجوز نیز نهایی نشده و در حال پیگیری هستیم. .

سبحانیان ابراز امیدواری کرد این امر با همکاری دستگاه های اجرایی به طور کامل اجرایی شود.

دولت به دنبال کنترل تورم است

وی گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که دولت دنبال می کند کنترل تورم است و اگر دولت بتواند تورم را کنترل کند شاهد افزایش سطح رفاه مردم خواهیم بود و در کنار کانال کشی اعتبار رشد نیز خواهیم داشت. در حال تولید.”
معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر تدوین بسته ای در دولت برای کنترل رشد بی رویه نقدینگی خاطرنشان کرد: در این راستا هدایت اعتبارات به سمت طرح های مولد، محرک و دانش بنیان و دسترسی عادلانه مردم به تسهیلات در نظر گرفته شده است، اما تنظیم مردم پول شبکه بانکی، دولت باید برود تا تورم را کنترل کند.

  رئیس بانک مرکزی ایران باید دوره کارآموزی را در مسکو بگذراند

کارمندان سابق به جای مطالبه گری باید پاسخگوی کارشان باشند

سبحانیان در پاسخ به سوال دیگری تاکید کرد: وضعیتی که در حال حاضر دولت و شبکه بانکی با آن مواجه است نتیجه عملکرد یکی دو دهه اخیر و سال های گذشته است و این موضوع جدی است که اگر دولت تاکوف به دلیل کسری تراز عملیاتی دارای کسری بودجه بوده و هزینه های آن بیشتر از درآمدهاست در دهه اخیر چه اقدامات موثری برای اصلاح ساختار بودجه انجام شده است؟

وی افزود: اگر شبکه بانکی با ناهماهنگی مواجه است یکی از دلایل اصلی رشد نقدینگی اضافه برداشت بانک ها و بانک های ناسالم از منابع بانک مرکزی است چه اقداماتی برای اصلاح نظام بانکی انجام شده است؟

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: افرادی که سال ها در راس امور بوده اند به جای مطالبه گری باید پاسخگوی کار خود باشند.

وی تصریح کرد: آنچه اکنون با آن روبرو هستیم نتیجه اقدامات گذشته و بی عملی بیش از حدی است که در عدم اجرای اصلاحات اجتماعی با آن مواجه بوده ایم.

سبحانیان در خصوص انتقادات مطرح شده درباره استفاده دولت از منابع موجود در اختیار نهادها، گفت: این منابع منابع شرکت ها نیست، گاهی منابع قابل توجهی در حساب موسسات وجود دارد که بلااستفاده می ماند و دولت باید رضایت خود را جلب کند. صندوق گاهاً اوراق قرضه می فروشد و بابت آن سود می پردازد، اما اتفاقاً استفاده از این منابع هوشمندانه است و باید در گذشته اتفاق می افتاد.

وی درباره اثرات پولی استفاده از این منابع نیز گفت: ممکن است در کوتاه مدت تاثیری نداشته باشد اما در بلندمدت انضباط مالی بیشتری را برای دولت ایجاد می کند چرا که طبق قانون این منابع باید بلافاصله پس از بازگشت بازگردانده شود. در حالی که دولت ها راضی هستند، پولی را که بانک مرکزی گرفته به راحتی تسویه نکردند.

  ضوابط شناسایی درآمد، اموال، خودرو و تراکنش های بانکی

من ادعای آمار را رد می کنم

وی در خصوص اظهارات رئیس سابق بانک مرکزی مبنی بر اینکه آمار داده شده است، تصریح کرد: خیر، آماری صورت نگرفته و من آن را نقد منصفانه نمی دانم زیرا هر چه باشد در ترازنامه بانک مرکزی منعکس می شود. . .

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اصلاح نظام مالیاتی کشور، تاکید کرد: اگر نظام مالیاتی کشور اصلاح نشود، نظام تولید کشور اصلاح نمی شود، باید با کاهش فشار بر تولید، مشکل را حل کنیم. باید به سمت شناسایی مودیان جدید مالیاتی و فرار مالیاتی رفت و این رویکرد در وزارت اقتصاد اعمال می شود.

وی رویکرد وزارت اقتصاد را ملاک اصلی توسعه نظام ها دانست و گفت: از منظر قانونی وضع مالیات بر درآمد عمومی می تواند به عادلانه شدن نظام مالیاتی و کاهش فشار بر تولید کمک کند. و لایحه مربوطه را ظرف مدت 6 ماه در وزارت اقتصاد نهایی می کنیم و علیرغم اینکه سال ها در دولت قبل قطعی نشده بود و امیدواریم با مساعدت وزیر اقتصاد مالیات بر عایدی سرمایه در نهایت تصویب شود. مجلس

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید