کاهش رشد تقاضای جهانی نفت

14802 خبر اولیه

طبق سرمقاله در آخرین گزارش ماهانه خود، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد تقاضای نفت چین در سال جاری با 400 هزار بشکه کاهش به 15.4 میلیون بشکه در روز رسید، اما در سال 2023 به حدود یک میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

آژانس بین‌المللی انرژی همچنین پیش‌بینی کرد که تولید نفت روسیه در سال آینده به‌دلیل اجرای مکانیسم سقف قیمت‌ها توسط گروه هفت، اتحادیه اروپا و استرالیا که هدف آن کاهش درآمد مسکو در زمان جنگ است، 1.4 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت. پیدا خواهم کرد. تولید نفت روسیه در نوامبر 90000 بشکه در روز افزایش یافت و به 11.32 میلیون بشکه در روز رسید که فقط 200000 بشکه در روز کمتر از سطح تولید این کشور قبل از اعزام نیروها به اوکراین بود.

تولید نفت در روسیه بارها از پیش بینی های آژانس بین المللی انرژی فراتر رفته است. اما قیمت‌های جهانی پایین‌تر و تخفیف‌های عمیق نفت روسیه باعث شد درآمد مسکو با 700 میلیون دلار کاهش به 15.8 میلیارد دلار برسد.

بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی: در حالی که قیمت‌های پایین‌تر نفت منبع تسکین مصرف‌کنندگانی است که با تورم فزاینده مواجه بوده‌اند، تأثیر کامل تحریم‌ها بر نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه هنوز مشخص نیست.

طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، چالش‌های اقتصادی جهانی و نگرانی‌ها در مورد تقاضا در چین، بزرگترین واردکننده نفت جهان، بیشتر افزایش‌های قیمت نفت را در سال جاری از بین برده است، اما تقاضا در برخی بخش‌ها به طور غیرمنتظره‌ای قوی باقی مانده است.

در نتیجه، آژانس بین‌المللی انرژی برآورد خود را برای رشد تقاضای نفت در سال جاری 140 هزار بشکه در روز به 2.3 میلیون بشکه در روز افزایش داد و پیش‌بینی تقاضای خود برای سال آینده را 100 هزار بشکه در روز افزایش داد که 1000 بشکه در روز افزایش یافت. رشد روزانه 1.7 میلیون بشکه در روز تقاضای جهانی در سال 2023 و در مجموع به 101.6 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

  توافق برای خروج دولت از صنعت خودرو

به گزارش رویترز، اگرچه تعداد آلودگی ها در چین همچنان بالاست، اما این کشور اکنون خود را برای بازگشایی تدریجی در سال 2023 آماده می کند. بنابراین، آژانس بین المللی انرژی برآورد خود را برای سال 2022 50000 بشکه در روز و سال آینده را 40000 بشکه در روز افزایش داد. و اعلام کرد که با حرکت در ماه های زمستان و حرکت به سمت ما معتقدیم که تعادل عرضه و تقاضا در سه ماهه دوم سال 2023 کاهش می یابد، دور دیگری از افزایش قیمت ها را رد نمی کنیم.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید