کاهش سود تاریخی سامسونگ – بررسی های تحریریه رسانه ها

11174 خبر اولیه

تخمین ضعیف سود سامسونگ، بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های حافظه در جهان و سازنده عمده تلفن‌های هوشمند و تلویزیون‌ها، چشم‌انداز تیره‌ای را برای نتایج مالی سه ماهه سایر شرکت‌های فناوری ترسیم می‌کند.

پس از اینکه سامسونگ اعلام کرد که سود عملیاتی شرکت کره جنوبی برای دوره اکتبر تا دسامبر ممکن است با کاهش 69 درصدی به 4.3 تریلیون وون (3.37 میلیارد دلار) در مقایسه با 13.87 تریلیون وون در دوره قبل رسیده باشد. تحلیلگران مشابه سال گذشته پیش بینی کردند که سود سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری دوباره کاهش خواهد یافت.

سود سه ماهه گزارش شده توسط سامسونگ کمترین سود سه ماهه این شرکت از سه ماهه سوم سال 2014 بوده و کمتر از برآوردهای تحلیلگران است.

لی مین هی، تحلیلگر شرکت سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار BANK، می‌گوید: «همه بخش‌های تجاری سامسونگ دوران سختی را پشت سر گذاشته‌اند، اما این وضعیت برای بخش تراشه و موبایل سخت‌تر بوده است».

سامسونگ در برآورد اولیه درآمد خود اعلام کرد که درآمد سه ماهه این شرکت ممکن است 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته و به 70 تریلیون وون برسد. سامسونگ که چهارمین شرکت بزرگ آسیا از نظر ارزش بازار است، جزئیات درآمد خود را در 31 ژانویه منتشر خواهد کرد.

افزایش نرخ بهره و هزینه زندگی در سرتاسر جهان بر تقاضای گوشی‌های هوشمند و دیگر دستگاه‌هایی که سامسونگ می‌سازد و همچنین رسانه‌هایی که برای محصولات رقیب مانند آیفون عرضه می‌کند، ضربه زده است. سود کسب و کار موبایل سامسونگ در سه ماهه چهارم سقوط کرد زیرا فروش گوشی های هوشمند به دلیل تقاضای ضعیف به دلیل مسائل کلان اقتصادی کاهش یافت.

  کلاهبرداری یک میلیارد دلاری در بازار رمزارز

بر اساس گزارش رویترز در ماه اکتبر، سامسونگ گفته است که انتظار ندارد سرمایه گذاری های این شرکت در سال 2023 تغییر زیادی کند. اما تحلیلگران می گویند سامسونگ سابقه اعلام نکردن کاهش تولید تراشه های حافظه را دارد، اما می تواند سرمایه گذاری خود را با کاهش تجهیزات یا ابزارهای دیگر تعدیل کند.

منبع: ایسنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید