کاهش شدید قیمت جهانی مس

5660 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، تحلیلگران بازار جهانی فلزات معتقدند مشکلات و نگرانی ها در مورد فوران تاج بر بازار جهانی مس تاثیر گذاشته است. رویترز گزارش داد که قیمت مس در چین به دلیل ترس از رکود اقتصادی و قرنطینه به پایین‌ترین حد یک ماه اخیر رسیده است.

در این گزارش آمده است که مس به پایین‌ترین سطح یک ماهه خود رسیده است و بیشتر فلزات صنعتی دیگر در روزهای اخیر به دلیل ترس از اینکه انقباضات پولی سریع و قرنطینه چین به دلیل شیوع ویروس کرونا باعث کاهش رشد اقتصادی و تقاضا برای فلزات می‌شود، کاهش یافته‌اند.

قیمت سه ماهه مس در بورس فلزات لندن (LME) با 1.8 درصد کاهش به 10097 دلار در هر تن رسید که پایین ترین قیمت از 17 مارس است و سومین کاهش هفتگی خود را تجربه می کند.

Wenyo Yao، استراتژیست ارشد کالا در بانک ING گفت: ما تعدادی از عوامل را داریم که بر مس و سایر فلزات، به ویژه در سطح کلان، تأثیر می‌گذارند، مانند ترس فزاینده از رکود بالقوه در ایالات متحده.

رئیس فدرال رزرو آمریکا نیز روز پنجشنبه اعلام کرد که بررسی افزایش نیم واحدی نرخ بهره در ماه آینده روی میز خواهد بود که نشان دهنده اقدامات تهاجمی تر است.

شرایط نشان می‌دهد که محدودیت‌های کووید بر بزرگترین مصرف‌کننده فلزات چین بر فلزات نیز تأثیر گذاشته است.

قرنطینه در ابتدا قرار بود در شانگهای انجام شود، اما بیش از یک ماه گذشته است و هیچ کس نمی داند چه زمانی به پایان می رسد. یائو گفت که این یک مشکل بزرگ دیگر است.

  شناسه دولت برای یارانه 1400 یارانه بگیر چیست؟

چین، پرجمعیت ترین شهر چین، در ماه مارس برای اولین بار در دو سال گذشته پس از تشدید قرنطینه تولیدات صنعتی سقوط کرد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید