کاهش فروش خودرو – نقدهای تحریریه رسانه

14141 خبر اولیه

مشاوران JD Power و LMC Automotive در گزارشی اعلام کردند که انتظار می‌رود مجموع فروش خودروهای جدید، شامل خرده‌فروشی و غیر خرده‌فروشی، در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.7 درصد کاهش یابد. شرکت تحقیقاتی Cox Automotive کاهش 13 درصدی حجم فروش در ماه جولای را پیش بینی کرده است.

خودروسازان با اختلالات زنجیره تامین ناشی از بیماری همه گیر کووید-19، از جمله مواردی که به دلیل قرنطینه های اخیر در چین و البته حمله روسیه به اوکراین ایجاد شده است، دست و پنجه نرم می کنند که این مشکل را تشدید کرده است.

مشاوران انتظار دارند که نرخ سالانه تعدیل شده فصلی برای کل فروش خودروهای جدید داخلی با 0.9 میلیون دستگاه در ژوئیه به 13.7 میلیون دستگاه کاهش یابد و Cox Automotive پیش بینی می کند که نرخ سالانه تعدیل شده فصلی به 13.2 میلیون دستگاه افزایش یابد، اما به گفته مشاوران، کاهش خواهد یافت. عرضه در کنار تقاضای قوی منجر به ثبت قیمت معاملات و سودآوری بازرگانان شده است.

JD Power و LMC Automotive افزودند که این صنعت باید با تولیدکنندگان دیگر مانند سازندگان الکترونیک برای عرضه محدود تراشه رقابت کند و در ماه آگوست به دلیل چالش‌های تامین، تولید و توزیع محدود خواهد بود، اما مشاوران گفتند که کمبود منابع همراه است. با تقاضای قوی، منجر به ثبت قیمت معاملات و سوددهی بازرگانان شد.

آنها گفتند که قیمت خودروهای جدید ایالات متحده احتمالاً در جولای نزدیک به رکورد باقی می ماند و انتظار می رود میانگین قیمت معاملات 12.3 درصد افزایش یابد.

بر اساس گزارش رویترز، حجم فروش جهانی خودرو در سال 2022 با کاهش 0.8 درصدی به 80.8 میلیون دستگاه خواهد رسید و آنها می گویند که با کاهش موجودی به دلیل تقاضای قوی، حجم فروش خودرو کاهش خواهد یافت.

  حقوق نمایندگان شفاف شده است

کاکس گفت که افزایش نرخ بهره و تمایل پایین مصرف کننده نیز می تواند برای صنعت در نیمه دوم سال مشکل ایجاد کند.

منبع: ایسنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید