کاهش قیمت نفت به دلیل نگرانی از رشد اقتصادی چین

16507 خبر اولیه

به گفته سردبیران، قیمت نفت در روز سه‌شنبه پس از انتشار آمارهای ناامیدکننده اقتصادی از چین و تأثیر منفی آن بر بازارهای جهانی، از بالاترین سطح خود در ماه گذشته سقوط کرد. همزمان، کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول. وی درباره تشدید شرایط اقتصادی صحبت کرد و هشدار داد تا سال 2023.

نفت خام برنت دریای شمال در ساعت 4:00 به وقت گرینویچ با 25 سنت یا 0.29 درصد کاهش به 85.66 دلار در هر بشکه رسید.

نفت خام WTI آمریکا با 20 سنت یا 0.25 درصد کاهش به 80.6 دلار در هر بشکه معامله شد.

داده‌های ضعیف بخش‌های تولیدی و صنعتی چین، بزرگترین واردکننده نفت خام و دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان، بر قیمت‌های جهانی نفت خام تأثیر گذاشته است.

با این حال، فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی روز دوشنبه (12 ژانویه) در حالی احیا شد که برخی از شهروندان در شهرهای کلیدی از محدودیت‌های سرما و ویروس کرونا سرپیچی کردند و چشم‌اندازی را برای اقتصاد قوی‌تر و تقاضای نفت افزایش داد.

بازار نفت نمی تواند انتظار بهبود سریع اقتصاد چین پس از سه سال محدودیت های ویژه برای مقابله با ویروس کرونا، ورشکستگی گسترده شرکت های کوچک و متوسط، افزایش سریع نرخ بیکاری، افزایش سریع نرخ پس انداز اجتماعی و رشد سریع.

قیمت نفت روز جمعه (9 ژانویه) بیش از 2 درصد افزایش یافت و برنت و WTI به ترتیب 10.5 درصد و 6.7 درصد افزایش یافتند تا از سال 2021 به پایان سال 2022 پایان دهند.

پایان/

  آزادسازی پول نفت ایران در وین؛ آیا سئول کلید دستیابی به توافق است؟

دیدگاهتان را بنویسید