کتاب الکترونیکی محدودیتی برای انتخاب افراد است

9292 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، احمد علیرضا بیگی، سخنگوی آذرشهر، اسکو و تبریز گفت: در حال حاضر با سه تلاش برای اصلاح اقتصادی در کشور مواجه هستیم. در سال 72 دولت هاشمی رفسنجانی به بهانه اصلاح اقتصادی متوجه نرخ ارز شد که یارانه بسیاری از کالاها را حذف کرد اما این تصمیم باعث افزایش چشمگیر قیمت کالاهای اساسی شد. این روند باعث شد تا دولت هاشمی از طرح تحول اقتصادی آن زمان صرف نظر کند. تجربه بعدی در سال 89 با نام طرح تحول اقتصادی بود که شامل بسته های مختلف، انرژی، بانکی، گمرکی و… بود و در زمان احمدی نژاد اجرا شد.

وی ادامه داد: طرح تحول اقتصادی در دولت دهم با وجود عدم حمایت مجلس وقت با موفقیت بیشتری اجرا شد. در واقع این طرح قبل از اجرایی شدن دارای اصول اولیه بود».

علیرضا بیگی ادامه داد: اصلاحات بعدی در زمان روحانی در سال 98 صورت گرفت که در واقع به بدترین شکل ممکن و بدون استفاده از تجربه موفق سال 89 اتفاق افتاد و دولت معتقد بود که با بخشنامه و دستوری می توان قیمت سوخت را افزایش داد. او پیش از این با مردم صحبت کرده و اتفاقات بعد از آن نتیجه این تصمیم نادرست و غیرحرفه ای بوده است.

سپس عضو وزارت کشور و شوراها افزود: دولت سیزدهم اعلام کرده است که برای جبران حذف ارز ترجیحی یارانه نقدی پرداخت می کند اما این پرداخت باید در تمام دهک های جامعه باشد. بحث ارزیابی اطلاعات خانوارها هم اکنون به یک معضل اساسی تبدیل شده و بخشی از آن ضمن درج شدن از حوزه دریافت یارانه خارج شده است. این مبلغ که به حساب مردم واریز شده حق عمومی جامعه است و نباید عده ای را از دریافت آن محروم کنیم. »

  سد تحریم ها را شکستیم - نقد سرمقاله رسانه ها

نماینده مردم یازدهم در مجلس گفت: یارانه نقدی تنها در دو ماه پرداخت می شود و پس از آن تبدیل به یک جزوه الکترونیکی می شود. “ارائه موجودی الکترونیکی می تواند توانایی افراد را در انتخاب کیفیت خرید و مصرف محدود کند.”

عضو وزارت کشور و شوراها افزود: باید از مفاسد احتمالی ناشی از ارائه کاربرگ های الکترونیکی الکترونیک جلوگیری شود. به طور کلی دولت باید به تدریج اقتصاد زندگی مردم را در دست بگیرد و به تدریج از دست اندازی به آن و کل اقتصاد کنار بکشد».

منبع: پانا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید