کشاورزان اقتصادی برق رایگان دریافت کردند

رجانیوس گفت: بر اساس اعلام شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران، کشاورزانی که در ساعات اوج مصرف با صنعت برق همکاری می کنند و چاه های خود را تعطیل می کنند، از برق رایگان بهره مند می شوند.

افزایش دمای هوا بار دیگر مصرف برق را افزایش داده است به طوری که دیروز (دوشنبه 23 خرداد) مصرف از 60 هزار مگاوات گذشت.

بر این اساس، وزارت نیرو و شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران برای کاهش مصرف برق و تشویق مشترکان به صرفه جویی، مشوق هایی را تدوین و اجرا کرده اند.

یکی از بخش هایی که نقش مهمی در مصرف دارد، بخش کشاورزی و استفاده کشاورزان از چاه های آب است که به ویژه در ساعات گرم روز در افزایش مصرف برق موثر است.

بنابراین یکی از اقدامات انجام شده برای کاهش مصرف در این بخش، امکان بهره‌برداری از برق رایگان است.

کشاورزان برای استفاده از این مزیت باید چاه های آب را در ساعات اوج مصرف خاموش کنند.

توانیر گفت: برای ارزیابی و جبران خسارت زحمات کشاورزان و همکاری آنها در مدیریت مصرف برق در تابستان امسال، این امکان وجود دارد که مشترکان کشاورزی در صورت همکاری با صنعت برق از برق رایگان بهره مند شوند.

شرایط به گونه ای است که همه کشاورزان نمی توانند از برق چاه های کشاورزی به مدت 5 ساعت بین ساعت 11 صبح تا 18 بعدازظهر (که در قرارداد همکاری درج شده است) استفاده کنند و زمان آبیاری را به ساعات دیگر از برق رایگان به بقیه زمان انتقال دهند. روز و شب.

  دستور فرماندهی سپاه در خصوص قربانیان سیل جنوب کشور

عدم آبیاری در ساعات گرم روز یکی از اصول علمی کشاورزی است، زیرا در این ساعات به دلیل گرمای هوا و تبخیر زیاد آب، از دست دادن منابع آب و انرژی باعث آسیب به گیاهان می شود.

از این رو کشاورزان سراسر کشور می توانند ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری و رعایت مفاد تفاهم نامه از نعمت برق رایگان خرداد تا شهریور با تماس با شماره تلفن 121 و کسب اطلاعات بیشتر بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید