کشف عینی مافیای خودرو!

به گزارش تحریریه، افشاگری مافیای خودرو با توجه به اتفاقات اخیر قابل نمایش و تحلیل عینی است. زیرا می توان نشان داد که مافیا چگونه و با چه نهادهایی صنعت خودرو را در آستانه انقراض قرار داده و با اتخاذ تصمیمات زیان آور و زیان آور، این صنعت بر پاشنه آشیل نظام و نماد ناکارآمدی است.

به طور مبهم و بی معنا از سوی برخی کارشناسان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید می شود که مافیای خودروسازان دست به این و آن می زنند در حالی که خودروسازان مجموعه ای از مدیران هستند که با حکمی منصوب و با حکمی عزل می شوند. در رأس این شرکت ها که در نظر افکار عمومی هستند نمی توان وجود مافیا را تلقی کرد. زیرا شرکت ها از سیاست های کلان کشور پیروی می کنند و قادر به ایجاد سیاست های خود نیستند.

افرادی که به خودرو فکر نمی‌کنند و جزئیات ماجرا را نمی‌دانند، تعارض منافع را نادرست نشان می‌دهند، آن را با حضور صاحبان مجرد در شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی مقایسه می‌کنند در حالی که در زنجیره صنعت در سراسر جهان A در ایران حضور دارند. به عنوان مثال، این یک امتیاز است (به جز صنعت خودرو!) و باعث کاهش هزینه ها و سود مصرف کننده می شود. به عنوان بنیاد مستضعفان که واردات دارد، مزرعه دارد، صاحب یک شرکت گوشت برای تبدیل گاو به مشتقات گوشتی و … است که برای این بنیاد یک امتیاز است و تعارض منافع محسوب نمی شود.

این دیدگاه را می توان برای ده ها صنعت خلاصه کرد و انحراف بزرگی که شورای رقابت خودروی ایران ایجاد کرد این است که به جای لغو انحصار و رقابتی کردن صنعت، انحصار را به رسمیت می شناسد و نوآوری های غیرقانونی مانند تعطیلی قانون تجارت و … ایجاد می کند. ن) برای نخبگانی که اشراف را نمی شناختند، به عنوان یک اصل کارشناسی پذیرفته شد و به طرفداران وضع موجود تبدیل شد که می خواستند وضع موجود را تغییر دهند.

  رشد سه میلیون تنی خرید گندم در یک سال / طرح دولت برای خودکفایی در قند و پنبه

در جدول زیر سیاست های در حال اجرا وزارت صمت را با سیاست های کارشناسی که باید در دستور کار قرار گیرد مقایسه کرده ایم تا نشان دهیم این وزارتخانه ناخواسته نقش مافیای خودرو را بازی می کند. و رالی باعث ایجاد قیمت و تقویت آن شده است.

13101 خبر اولیه

این وزارتخانه که به پاشنه آشیل کابینه اصلی سیدرضا فاطمی امین تبدیل شد، بازار خودرو را به نقطه شرم‌آوری در اقتصاد کشور تبدیل کرد و قیمت‌هایی را تعیین کرد که حتی در دوران روحانی هم اجرا نشد.

آیا نمایندگان نباید از وزیر صمت بپرسند که چرا در هر موضوعی سیاست معکوس را دنبال می کند و در جهت مخالف سیاست درستی می کند؟

آیا برای ضمیمه عنوان مافیا است. مثل مافیای ماشین “بازیگردر صنعت و سیاست، آیا باید با کسی با بارانی، کلاه گانگستری و عینک دودی روبرو شویم؟

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید