کشوری که پس از سقوط بیت کوین ناراضی شد

13715 خبر اولیه

السالوادور از سپتامبر 10 سرمایه گذاری در بیت کوین انجام داده است، زمانی که اولین کشور در جهان بود که بیت کوین را واحد پول خود اعلام کرد، آخرین آن در ماه گذشته بود که 500 بیت کوین با میانگین قیمت 30000، 744 دلار خریداری کردند.

بنابراین گزارش ایندیپندنت مجموع ذخایر این کشور به 2301 بیت کوین می رسد که السالوادور برای آن 103 میلیون و 674 هزار و 830 دلار پرداخت کرده است و میانگین قیمت خرید آن 45 هزار دلار است.

با بیت کوین 22400 دلاری امروز، دارایی های السالوادور کمی بیش از 50 میلیون دلار ارزش دارد.

آرزو می کنم در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز دوشنبه که شکست بخورید [این کشور] نزدیک به 40 میلیون دلار، تأثیر کاهش ارزش اخیر بیت کوین بر دارایی های کشور ناچیز بود.

او به رویترز گفت: وقتی به من می گویند که ضرر مالی السالوادور از بیت کوین بسیار زیاد است، تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که لبخند بزنم.

«خسارات مالی ما بسیار ناچیز است. 40 میلیون دلار حتی نیم درصد بودجه عمومی ما نیست.

صندوق بین المللی پول (IMF) از تجربه استفاده از بیت کوین در السالوادور انتقاد کرد و در ژانویه از این کشور خواست تا ارز رسمی ارزهای دیجیتال را کنار بگذارد.

صندوق بین‌المللی پول (IMF) “ریسک‌های مهم مرتبط با استفاده از بیت‌کوین را برای ثبات مالی، انسجام مالی و حمایت از مصرف‌کننده، و همچنین بدهی‌های مالی بالقوه مرتبط را برجسته کرد.”

با وجود هشدارها، جمهوری آفریقای مرکزی (CRA) در ماه آوریل به دومین کشور در جهان تبدیل شد که بیت کوین را قانونی می کند.

  کردها قربانی بحران اقتصادی فرانسه هستند

نجیب باکیلا، رئیس جمهور سالوادور به صراحت از این ارز دیجیتال حمایت کرد و گفت: «دوران (پول) به پایان رسیده است».

ارزش ذاتی بیت کوین در حال حاضر در سراسر جهان کاملاً قابل مشاهده است.

بیت کوین راهی را برای مردم سالوادور فراهم می کند تا از هزینه های بالای حواله ها جلوگیری کنند. پیش بینی می شود هزینه ها در این سه ماهه بیش از نیم میلیارد دلار باشد.

همچنین وابستگی به دلار آمریکا، تنها ارز رسمی دیگر سالوادور را کاهش می دهد.

رئیس جمهور قصد دارد یک شهر بیت کوین در ساحل جنوب شرقی خلیج فونسکا بسازد که انرژی آن توسط آتشفشان کونچاگوا در نزدیکی آن تامین می شود.

از انرژی زمین گرمایی این آتشفشان برای تامین انرژی بیت کوین نیز استفاده می شود که در عملیاتی مشابه عملیات ایسلند، واحدهای جدیدی از ارز دیجیتال تولید می کند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید