کفگیر واشنگتن به ته دادگاه برخورد کرد

بر اساس گزارش سرمقاله، مجله پولیتیکو با استناد به اسناد داخلی وزارت دفاع و مقامات مطلع گزارش داد که کاهش بودجه پنتاگون می تواند بر کمک های نظامی آمریکا به اوکراین از جمله توپخانه و مهمات تأثیر بگذارد.

کنگره تا 16 دسامبر فرصت دارد تا یک لایحه دفاعی یک ساله، معروف به قطعنامه CR را تصویب کند، زیرا جمهوری خواهان و دموکرات ها بر سر تامین مالی با هم اختلاف دارند.

با این حال، طبق گزارش ها، این قطعنامه بودجه پنتاگون را 29 میلیارد دلار یا 3.7 درصد در مقایسه با آنچه کاخ سفید برای سال مالی 2023 درخواست کرده بود، کاهش می دهد. این بدان معناست که وزارت دفاع باید پروژه های کلیدی، از جمله جریان کمک به کیف در طول درگیری با روسیه را متوقف کند.

کفگیر واشنگتن به ته دادگاه برخورد کرد

مایکل مک کورد، مدیر ارشد مالی پنتاگون، اعلام کرد که ایالات متحده در ارسال مهمات جدید به کیف با مشکلاتی روبرو خواهد شد، زیرا بودجه اختصاص داده شده برای پرونده اوکراین در بهار به پایان می رسد.

در این بیانیه آمده است که کاهش هزینه ها همچنین می تواند توسعه چندین سیستم تسلیحاتی حیاتی مانند هویتزر M777 را که توسط ایالات متحده برای سربازان اوکراینی عرضه می شود، به تاخیر بیاندازد.

علاوه بر این، پولیتیکو در بررسی سایر ایرادات احتمالی در اسناد ذکر شده، تأخیر در تحویل بمب‌افکن‌های دوربرد B-21 Raider و زیردریایی‌های موشک‌های بالستیک هسته‌ای کلاس کلمبیا را از دیگر مسائل دانست.

متن: آنچه رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی به کنگره گفت

این گزارش پس از آن منتشر شد که مقامات پنتاگون به کنگره هشدار دادند که کاهش بودجه به دلیل تورم بالا به برنامه‌های آنها آسیب بیشتری خواهد زد. فرانک کندال، وزیر نیروی هوایی، در ماه مه به سنا گفت: «آنچه در مورد امسال منحصر به فرد است این است که تورم در حال رخ دادن است و تا حدودی غیرقابل پیش‌بینی است، و انتقال CR در سطح بودجه در سال قبل قفل شده است، در حالی که قیمت‌ها در حال افزایش هستند. .

  درخواست غیرقانونی ساداتی نژاد از گمرک

ماه گذشته، کاخ سفید از کنگره خواست تا حدود 37.7 میلیارد دلار کمک نظامی و بشردوستانه اضافی به اوکراین را تصویب کند. اگر کنگره به این پیشنهاد چراغ سبز نشان دهد، کل بودجه ای که کنگره برای اوکراین در کمتر از یک سال در نظر گرفته است به بیش از 100 میلیارد دلار خواهد رسید.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید