کلاهبرداری با ارسال لینک های پیامکی جعلی

گروه اجتماعی رجانیوز: شهروندان مراقب پیامک های حاوی لینک های جعلی باشند که مجرمان و کلاهبرداران سایبری در کمین استفاده از آن هستند.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش خبرگزاری دانشجو، سرهنگ موسوی رئیس اداره فتا غرب استان تهران گفت: در پی افزایش تعداد شهروندانی که طی چند هفته گذشته درخواست رسیدگی به وجوه کسر شده از حساب خود را با در دست داشتن ارجاع قضایی داده اند. به همین دلیل رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی از شناسایی متهمان این پرونده خبر داد و گفت: پس از اقدامات فنی و پلیسی تیم کارشناسی پلیس فتا مشخص شد که چند نفر کلاهبردار با ارسال پیامک حاوی لینک های جعلی اقدام به کلاهبرداری از چند نفر کرده اند.

وی بیان کرد: روش این کلاهبرداران به این صورت بود که در هنگام ارسال پیامک حاوی لینک جعلی برای افراد، به محض کلیک مقتول بر روی لینک، کلاهبردار به مخاطبین و پیامک های مقتول دسترسی کامل داشت و قربانی را راهنمایی می کرد. یک درگاه بانکی جعلی با شماره برای بدست آوردن پول بسیار کمی و انجام فیشینگ بود.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران با بیان اینکه افزایش آگاهی و پیشگیری از جرائم سایبری از اولویت های پلیس فتا است، به هموطنان توصیه کرد: بر روی لینک هایی که از طریق پیامک یا ایمیل برای شما ارسال می شود کلیک نکنید همچنین جعلی بودن را به خاطر بسپارید. پیامک ها از شماره های شخصی و پیام های اطلاع رسانی از سانا، پلیس راهنمایی و رانندگی، پیشگیری، پلیس فتا و غیره ارسال می شود.

  مخبر خبر لغو ارز ترجیحی دارو را تکذیب کرد

این مسئول از هموطنان درخواست کرد: هنگام دریافت پیامک وقت بگذارید و به شماره فرستنده دقت کنید. اگر پیامک از شماره شخصی و حاوی لینک باشد، بدون شک پیامک جعلی و تقلبی است و به هیچ عنوان روی لینک موجود کلیک نکنید و این نیز به خاطر داشته باشید که پیامک های معتبر به شماره خاصی ارسال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید