کلاهبرداری به بهانه فروش فوری خودرو

رئیس پلیس فتای تهران نسبت به کلاهبرداری از شهروندان تحت عنوان فروش آنی یا سر ساعتی خودرو هشدار داد.

به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس فتای فرجا، سرهنگ داود معظمی گودرزی در خصوص انتشار اخباری مبنی بر تصمیم جدید وزارت حراست مبنی بر عملکرد سامانه یکپارچه فروش خودرو و تصمیم به حذف قرعه کشی فروش خودرو گفت: برخی از محصولات شرکت های خودروسازی مشاهده شده است که افراد سودجو و فرصت طلب سایبری که به هر بهانه ای برای سوء استفاده و کلاهبرداری از مردم استفاده می کنند در این زمینه وارد عمل شده اند که گزارش آن به پلیس فتا رسیده و سریعا با آنها برخورد شد. اما آگاهی شهروندان از این اقدامات ضروری است.

وی با بیان اینکه مجرمان سایبری از این طریق ادعاهای مختلفی را مطرح می کنند که همگی کذب است، اظهار داشت: ادعاهایی مانند ثبت نام کاربر با تضمین برنده شدن در قرعه کشی، ثبت نام و دریافت فوری خودرو، ثبت نام بدون وقفه و وقفه در سایت. .. نشان داد. در تمامی این روش ها هدف این افراد کلاهبرداری و سودجویی است. بنابراین اگر شهروندان با چنین تبلیغات یا پیام هایی مواجه می شوند که چنین وعده هایی به آنها داده شده است، به آن توجه نکنند، زیرا این موارد در نهایت منجر به خالی شدن موجودی حساب بانکی آنها یا سوء استفاده از اطلاعات آنها می شود.

رئیس پلیس فتای پایتخت به برخی از روش های کلاهبرداری از این افراد اشاره کرد و افزود: افراد سودجو می توانند با مراجعه به کافی نت ها و یافتن افراد مسن ناآشنا به خرید اینترنتی از اطلاعات هویتی و کارت بانکی خود سوء استفاده کنند. در این راستا لازم است شهروندان از اعتماد به افراد غریبه خودداری کنند.

  سه شرط وزارت خارجه برای بازگشت مذاکرات آمریکا / بررسی علل خروج بی دردسر ترامپ

معظمی گودرزی افزود: همچنین در مواردی مشاهده شده است که کلاهبرداران ادعا می کنند که لینک های مفیدی برای ثبت نام خودرو دارند، غافل از اینکه این سایت ها صفحات فیشینگ هستند و اطلاعات هویتی و کارت بانکی شهروندان را به سرقت می برند، اما در واقع افرادی که این سایت ها از آنها خبر ندارند. هر گونه قرارداد با شرکت های خودروسازی داشته باشید. لذا به شهروندان هشدار می‌دهم اولاً از باز کردن اینگونه لینک‌ها خودداری کنند و ثانیاً از مطابقت آدرس سامانه‌های خرید و فروش با آنچه در رسانه‌های رسمی گزارش می‌شود، مطمئن شوند.

وی با اشاره به یکی دیگر از روش های مجرمان سایبری گفت: در این روش افراد در فضای مجازی به ویژه پیام رسان هایی مانند تلگرام و واتس اپ تبلیغ می کنند و با تماس مردم مبلغی تحت عنوان حقوق دریافت می کنند اما پس از مدتی کاربران این کار را انجام می دهند. به تماس ها پاسخ نمی دهد

رئیس پلیس فتح تهران از شهروندان خواست هرگونه اخبار مرتبط با خرید و فروش و ثبت نام برای خرید خودرو را در رسانه های معتبر کشور و همچنین سایت رسمی شرکت های خودروسازی و وزارت امنیت جستجو کنند و از اعتماد به افراد ناشناس و ناشناس خودداری کنند. لینک ها سایت پلیس فتای فرجا آماده دریافت گزارشات مردمی به آدرس ایمیل www.cyberpolice.ir می باشد و همچنین کاربران گرامی می توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت و شماره تماس سایبری مرکز اورژانس 096380 دریافت کنند. به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر کشور است.

  اقدام قطر علیه مردم لوط در جام جهانی

دیدگاهتان را بنویسید