کلیباف: شبکه ملی هشدار راه اندازی شود

باید همه امکانات برای رسیدگی فوری به مشکلات مردم بویژه یافتن مفقودین و مداوای مجروحان بسیج شود و جبران خسارات وارده به مردم توسط نهادهای ذیربط در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، محمدبکر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه 18 مرداد) شورای اسلامی، اظهار داشت: این مصیبت را به محبین اهل بیت تسلیت می گویم. ایام مصیبت و عزاداری اهل بیت برای سیدالشهدا در پیش است.

وی گفت: اگر کسی می خواهد مردم ایران را بشناسد و واقعیت دینداری این مردم را درک کند باید به منطقه ایران اسلامی نگاه کند، مردم ثروت، سلامت، آبرو و همه چیز خود را برای مناسک عبادی به میدان می آورند. .

رئیس شورای اسلامی گفت: ببینیم جوانان این دیار چگونه به بزرگترین مجالس عزاداری تبدیل می شوند و در اداره امور بدون پست و مقام و منصب و چشمداشتی اخلاص و درایت را به خرج می دهند.

قالیباف ادامه داد: خدا رحمت کند شهید قاسم سلیمانی را که مردم را خوب شناخت و در یک کلام این تصویر باشکوه را به تصویر کشید که ما امت امام حسین هستیم.

قالیباف با اشاره به اینکه محرم و صفر هر سال فرصتی بی نظیر برای گسترش معارف دینی و برانگیختن احساسات دینی مردم است، اظهار داشت: هیچکس نمی تواند در این سرمایه عظیم مردم شک کند، زیرا شک در این امر مانند امتناع از نور روزانه است. اما این سرمایه برای این است که در همه موقعیت ها و مشکلات بیشترین تأثیر را داشته باشد، نیازمند تقویت هوشمندانه و پرهیز از مداخله غیرضروری است و بنابراین برای تبدیل ایمان مردم به عمل صالح جمعی به فناوری اجتماعی نیاز داریم.

  با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی بخشی از مشکلات دارویی ایران حل می شود

رئیس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مانند آنچه در آموزش معاصات در دوران بحران کرونا دیدیم، چگونه این گره توسط خود مردم باز شد و سازوکار آن مؤثر واقع شد. جا دارد تا کارشناسان با در نظر گرفتن همه توانمندی‌هایی که واحدهای مشابه دارند، به بررسی تخصص‌های این حوزه بپردازند و به جهاد تولید فکر و اندیشه بپردازند.

وی ادامه داد: همچنین باید بر موضوع سیل در نقاط مختلف کشور تاکید مجدد کرد که باید تمامی امکانات برای رسیدگی فوری به مشکلات مردم به ویژه یافتن مفقودین و مداوای مصدومان و جبران خسارت بسیج شود. خسارت وارده به مردم در دستور کار نهادهای ذیربط قرار گیرد.

کلیباف تصریح کرد: همچنین باید توجه داشت که صرف رسیدگی به مشکلات و رسیدگی به حوادث پس از وقوع آن به وضوح کافی نیست. شهرداری ها موظف به ارائه گزارش های مستمر در مورد لایروبی، پاکسازی کانال ها و فاضلاب هستند و باید به تعهدات قانونی خود برای مدیریت حوادثی مانند آنچه در هفته گذشته تجربه کردیم، عمل کنند.

رئیس شورای اسلامی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از این اتفاقات در صورت رعایت این تعهدات قابل مدیریت است. علاوه بر لزوم تسریع در راه اندازی شبکه ملی هشدار و هشدار سریع اضطراری، سامانه امداد و نجات کشور، وضعیت استقرار نیرو، تامین و تجهیز و آموزش های لازم نیز باید با توجه به تجربیات موجود اصلاح جدی شود. .

وی افزود: همانطور که در سخنرانی هفته گذشته اشاره کردم، کمیسیون عمران و کشاورزی مجلس شورای اسلامی در اسرع وقت گزارش خود را از عملکرد دستگاه ها و خسارات وارده به ویژه مشکلات باغات، دام و پرندگان و پرندگان ارائه کند. سایر آسیب های وارد شده به اتاق جلسه ارائه شود.

  فروش بنزین در سریلانکا متوقف شده است

قالیباف تصریح کرد: همچنین مطلع شدیم که برادر عزیز و عزیزمان عادل آذر نماینده مردم دلران در دوره هفتم شورای اسلامی و همچنین رئیس سابق دیوان محاسبات کشور رئیس سابق مجلس شورای اسلامی مرکز آمار و یکی از اساتید برجسته و نخبه کشور درگذشت. اینجانب این مصیبت وارده را به خانواده داغدار ورد و همچنین شهدای پرور استان ایلام به ویژه دهلران تسلیت می گویم و برای آن مرحوم طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم.

دیدگاهتان را بنویسید