کلیه بازرسی های تضمین شده با شناسه ماهیگیری ارائه شد

12694 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از بانک مرکزی، معاون توسعه و تنظیم مقررات بانک مرکزی با اعلام این خبر افزود: متقاضی چک تضمینی نباید آن را در سامانه صیاد ثبت کند اما طبق روال قبلی بر این اساس بانک باید با مراجعه به بانک اطلاعات مربوط به چک تضمینی را قبل از تحویل چک تضمینی به مشتری در سامانه شکارچیان ثبت و تایید کند.

آمنه نادعلی زاده افزود: متقاضی چک تضمینی می تواند این چک را به ذینفع تحویل دهد و ذینفع می تواند با استفاده از ابزارهایی مانند پیامک، خودپرداز، درگاه بانکی و یا اپلیکیشن موبایل اطلاعات چک تضمین شده را استعلام کند و از صحت این چک مطمئن شود. در سامانه صیاد به نفع وی ثبت و تایید شد.

معاون توسعه و تنظیم مقررات بانک مرکزی گفت: از امروز در صورت رد و بدل شدن چک تضمینی بین اشخاصی که شماره شناسایی ۱۶ رقمی صیادی ندارند، در سامانه بین بانکی قابل رسیدگی نیست و فقط در شعب انجام می شود. ، صدور چک. یا بانک صادر کننده چک پرداخت می کند. این چک قابل پرداخت است، افزود: ذینفع باید توجه داشته باشد که هنگام دریافت چک تضمینی، شماره شناسایی ۱۶ رقمی صیاد را در چک لیست مشاهده و از طریق شناسه چک ۱۶ رقمی، چک تضمینی استعلام و از داشتن چک اطمینان حاصل کند. به نفع او ثبت و تایید شد.

وی تاکید کرد: صادرکننده یا متقاضی چک تضمینی نیازی به مراجعه به سامانه ثبت نام و تایید صیادان ندارد چرا که این امر مستقیماً توسط بانک صادرکننده انجام می شود.

  هیئت امنا از نگرانی مردم در مورد قیمت خودرو کم کرد

شایان ذکر است، بانک مرکزی در راستای افزایش دسترسی مردم به خدمات چک های جدید، امکان ثبت، تایید، انتقال و درخواست چک های جدید را از طریق ارسال پیامک به شماره 4040701701 از قبل فراهم کرده است، بر این اساس، هموطنان عزیز می توانند یک شماره چک دریافت کنند. راهنمای انجام خدمات تایید با ارسال پیامک بدون متن به این شماره.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید