کمبود پارچه در آلمان

بر اساس این سرمقاله، نشریه آلمانی Zeit Online نوشت که در صورت کاهش عرضه گاز روسیه در ماه های آینده، آلمان علاوه بر بحران انرژی با کمبود کالاهای مهمی مانند دستمال کاغذی، دستمال توالت و مقوا مواجه خواهد شد.

این روزنامه به نقل از یورگن شالر، رئیس هیئت مدیره انجمن های کاغذ باواریا، هشدار داد که اگر کارخانه های کاغذ موجود مجبور به کاهش ظرفیت به دلیل کمبود گاز شوند، ممکن است سودآوری خود را از دست بدهند.

شالر با اشاره به اینکه تولید کاغذ به آب، برق و گاز زیادی نیاز دارد، افزود: فناوری های موجود آزمایش شده اند و به سرعت قابل تغییر نیستند.

HBJ7753OA5A6PINKWSNTBZVLNQ خبر اولیه

وی تاکید کرد: بسیاری از کارکنان شرکت من در حال حاضر بسیار نگران هستند. من نمی توانم آنها را سرزنش کنم. زیرا اگر فقط بتوانیم 50 یا 60 درصد تولید کنیم، عملیات ارزشش را ندارد. راستش من هم نگرانم.

آلمان و کل اتحادیه اروپا اخیراً شاهد کاهش عرضه گاز طبیعی از روسیه بوده اند و این منجر به هشدارهای متعدد در مورد تعطیلی احتمالی صنعت شده است.

روسیه می گوید که خط لوله نورد استریم 1 به دلیل مشکلات فنی توربین های ایستگاه کمپرسور پورتووایا تنها با 20 درصد ظرفیت دوباره کار می کند. علاوه بر این، گازپروم تاکید می کند که نمی تواند از مسیر ترانزیتی دیگری مانند اوکراین با ظرفیت کامل استفاده کند.

پایان/

  تیراندازی مرگبار در دبیرستانی در میشیگان آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید