کمک های اطلاعاتی قوی ایالات متحده به اوکراین در جنگ با روسیه

13034 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله، نیویورک تایمز اطلاعات ارزشمندی را که آمریکا در اختیار اوکراین قرار داده است، منتشر کرد و نوشت: آمریکا اطلاعاتی را در اختیار اوکراین قرار داده است که منجر به کشته شدن افسران روسی شده است.

این نشریه در گزارش خود مدعی شده است که ایالات متحده به طور مخفیانه اطلاعاتی درباره وقایع میدان نبرد در اوکراین مخابره می کند. این اطلاعات شامل حرکت نیروهای روسی است.

به گفته مقامات اوکراینی، نیویورک تایمز تعداد ژنرال های روسی کشته شده را 12 نفر تخمین می زند. مقامات آمریکایی به نیویورک تایمز گفتند اما از اظهار نظر خودداری کردند.

نیویورک تایمز گزارش می دهد که به اشتراک گذاری اطلاعات بخشی از کمک های فزاینده ایالات متحده به اوکراین است که اکنون شامل تسلیحات سنگین تر و ده ها میلیارد دلار خرید اسلحه و تسلیحات می شود. این روند احتمالاً جنگ را به سطح جدیدی می برد که ماه ها طول می کشد.

این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که همه حملات نظامی اوکراین به مواضع روسیه با حمایت اطلاعات آمریکا انجام نشده است و “ایالات متحده اجازه نمی دهد اطلاعاتی درباره رهبران ارشد روسیه ارائه شود.” [کی یف] قرار داده شود.”

آدرین واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، در واکنش به گزارش نیویورک تایمز، هرگونه دخالت در عملیات اطلاعاتی با اوکراین بر سر قتل ژنرال های روسی را رد کرد.

پایان /

  زلنسکی خواستار تحریم های جدید علیه روسیه شد

دیدگاهتان را بنویسید