کمک های عظیم مالی و نفتی عربستان سعودی به پاکستان

عربستان سعودی مقادیر قابل توجهی ارز خارجی را نزد بانک مرکزی پاکستان برای کمک به اقتصاد و ذخایر متحد استراتژیک خود سپرده گذاری کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، پاکستان روز چهارشنبه اعلام کرد که عربستان سعودی 3 میلیارد دلار به بانک مرکزی برای کمک به افزایش ذخایر خارجی در حال کاهش اسلام آباد سپرده خواهد کرد.

شوکت تارین، وزیر دارایی پاکستان نیز در توئیتی اعلام کرد که ریاض علاوه بر این مبلغ، 1.2 میلیارد دلار نفت در اختیار پاکستان قرار خواهد داد.

اقتصاد پاکستان در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت نفت در بازارهای بین المللی تحت فشار است. خان بارها قیمت نفت را در بازار داخلی افزایش داده است که انتقادات زیادی از او در داخل کشور به دنبال داشته است.

خبر کمک مالی عربستان سعودی به پاکستان زمانی منتشر می شود که عمران خان نخست وزیر پاکستان اسلام آباد را برای یک سفر سه روزه به عربستان سعودی ترک کرد تا در نشستی به نام ابتکار سبز خاورمیانه شرکت کند.

او به دعوت محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، رهبری یک هیئت بلندپایه سیاسی شامل شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه و چند تن دیگر از اعضای کابینه دولت پاکستان را بر عهده دارد.

موضوعات مورد علاقه بویژه رویدادهای منطقه ای و بین المللی نیز در دستور کار هشتمین سفر رسمی عمران خان به عربستان بود.

  بلیط های سینما هر روز نیم بها بود

دیدگاهتان را بنویسید