کم کاری تیروئید را با یک رژیم غذایی سنتی درمان کنید

تیروئید ارثی تنها 20 درصد از بدن را تحت تأثیر قرار می دهد که قابل درمان است و به راحتی از بین می رود. کم کاری تیروئید به دلیل سردی بدن است و برای کنترل آن باید هر روز نمک و آب میوه بنوشید.

به گزارش رجانی به نقل از فارس، علیرضا ابوالفضلی متخصص طب سنتی در برنامه صبحگاهی فارسی شبکه جام جم در مورد غده تیروئید گفت: نمی توان گفت که غده تیروئید بیماری است، کم کاری و پرکاری تیروئید نقص است. . «تیروئید زمانی به بیماری گفته می‌شود که سلول‌های تیروئید سرطانی شوند.

وی ادامه داد: غده تیروئید به شکل یک پروانه کوچک در پایین حنجره و ابتدای مری قرار دارد. از نظر آناتومی غده تیروئید مهم ترین قسمت بدن است و می توان گفت عملکرد آن بیشتر از کلیه ها است و همه اندام های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. نقص تیروئید در 70 درصد زنان و 30 درصد از مردان رخ می دهد.

ابوالفضلی افزود: برای تنظیم سوخت و ساز بدن باید تغذیه مناسب، تحرک کافی و خواب مناسب داشته باشیم. اگر به موقع به مشکلات تیروئید توجه شود، می توان آنها را کنترل و درمان کرد، در غیر این صورت این اختلال می تواند بر اندام های بدن تأثیر منفی بگذارد. این غده تیروئید غده هیپوفیز مغز را تنظیم می کند.

این متخصص طب سنتی گفت: علائم پرکاری یا کم کاری تیروئید شامل علائمی مانند خواب آلودگی، ریزش مو، شکستگی مو، خستگی، چاقی ناگهانی همراه با بی اشتهایی، نفخ، گرفتگی صدا و مشکلات روده است. به طور کلی کم کاری تیروئید عیب شایع تری است و شایع تر است.

  مخالفت با فرمان خدا، جان مردم و نظام از اهداف اصلی شورشیان است

وی افزود: یکی از عوامل دیگر نقص تیروئید کمبود ید در بدن است. معمولاً 80 درصد از ذخایر ید بدن در غده تیروئید است. کشورهای و مناطق دریایی به دلیل وجود ید در آب دریا بیشترین دسترسی به ید را دارند.

ابوالفضلی یادآور شد: مناطق کوهستانی نیز به دلیل وجود درختان بلوط به ید دسترسی دارند. متأسفانه نمک های یددار موجود در بازار حاوی ید نیستند. به دلیل ناپایداری ید، ترکیب آن با نمک به عنوان عنصر امکان پذیر نیست.

وی گفت: مردم برای جذب ید باید از نمک تازه استفاده کنند. نمک ها برای جذب ید و نمک دریا و سنگ مناسب هستند و این بهترین نوع نمک برای جهرم است که خوشبختانه به آن دسترسی داریم.

این درمانگر عامیانه می افزاید: «خواب مردم را نباید برهم زد. زیرا ممکن است نشانه بیماری تیروئید یا مشکلات کبدی و کلیوی باشد که فقط با آزمایش قابل تشخیص است. تست ها نیز بسیار مهم هستند و مردم باید آن را جدی بگیرند.

ابوالفضلی خاطرنشان کرد: بهتر است آزمایش ها در آزمایشگاه های بسیار دقیق انجام شود. همچنین توصیه می شود افراد علائم مختلف خود را با جزئیات به پزشک خود توضیح دهند.

وی گفت: تیروئید ارثی تنها 20 درصد بدن را درگیر می کند که قابل درمان است و به راحتی از بین می رود. کم کاری تیروئید به دلیل سردی بدن است و برای کنترل آن باید هر روز نمک و آب میوه بنوشید.

وی گفت: از سایر مواد خشک مانند اسفناج، نعناع، ​​کدو تنبل، شلغم و کاهو نیز می توان استفاده کرد. اینها شامل مقدار مناسب ید برای کمک به کنترل اختلالات تیروئید است.

  خبر جدید از فروش انحصاری محصولات ایران خودرو

ابوالفضلی افزود: دمنوش ها در آینده می توانند برای گرم کردن بدن مفید باشند. افراد باید از مصرف غذاهای سرد مانند ماست، ماکارونی، سس ها و فست فودها اجتناب کنند. غده تیروئید محدود به سن خاصی نیست و می تواند در سنین مختلف ظاهر شود، اما می توان گفت فقط در سنین 12 تا 55 سالگی ظاهر می شود.

وی افزود: غده تیروئید در دوران بارداری افزایش می یابد اما روی جنین تاثیری ندارد. اما توصیه می شود خانم های باردار مراقب رژیم غذایی خود بوده و همیشه از غذاهای گرم استفاده کنند.

ابوالفضلی گفت: برای تهیه اسفناج سرد باید آن را با پاپریکا، زنجبیل و نمک دریا مخلوط کرده، بجوشانید و امتحان کنید. قرص های تیروئید برای مدیریت و کنترل این اختلال ساخته می شوند، اما معتقدم طب طبیعی می تواند نقص های تیروئید را به طور کامل برطرف کند.

این متخصص طب سنتی گفت: توصیه من به مردم این است که هر روز سه قاشق غذاخوری پودر چهار قلو بخورند. برای تسریع در از بین بردن بیماری تیروئید می توان یک قاشق غذاخوری پودر سنجد را اضافه کرد.

وی ادامه داد: مکمل هایی مانند امگا 3، ویتامین B، ویتامین C و ویتامین E می تواند بسیار مفید باشد و برخلاف قرص های شیمیایی تاثیر منفی نداشته باشد. قرص های شیمیایی فقط روی یک نقطه تمرکز می کنند و آن را درمان می کنند، اما متأسفانه می توانند با سایر قسمت های بدن تداخل داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید