کنسرت ها دوباره آغاز شد/ از سرگیری روش «کارآموزی استاد» در رشته های هنری

گروه سیاسی رجانیوز: محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در هفته جاری مصوبه خوبی در حوزه هنری داشتیم و آن تصویب نظام «استاد شاگردی» در آموزش هنر بود. در دانشگاه ها رشته هنر نیز جزو رشته های دیگر محسوب می شود. هنرمندان و مربیان هنر انتقاد کرده اند که این رویه باید تغییر کند.

وی افزود: به همین دلیل این موضوع در دستور کار ما قرار گرفت و روز دوشنبه توانستیم این مصوبه را به تصویب برسانیم. در یکی دو رشته هنری به طور آزمایشی این کار را شروع کرده و قصد توسعه آن را داریم.

وزیر ارشاد گفت: امیدواریم بتوانیم از روش های سنتی و معلم دانشجویی برای آموزش هنر استفاده کنیم و مدارک دانشگاهی بدهیم.

اجرای استانی جشنواره های فجر

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در حوزه جشنواره های فجر 7 جشنواره مهم فجر در پیش رو داریم. دوستان من به طور فعال در هر یک از این جشنواره ها شرکت می کنند. معلمان انتخاب شدند. برخی جشنواره ها در مرحله انتخاب و برخی دیگر در مرحله داوری هستند. مهمترین ویژگی این جشنواره ها استانی بودن آنهاست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ابتدا 31 جشنواره استانی در جشنواره هنرهای تجسمی داریم که در هفت رشته برگزار می شود. یعنی این جشنواره در تمام استان ها برگزار می شود. جشنواره های منطقه ای پس از چند سال وقفه در تئاتر ما در راه است. اکنون در چهار منطقه و در هر منطقه، 8 تا 9 استان فعالیت های تئاتری خود را به آزمایش گذاشته اند. خیلی اتفاقات خوب افتاد. از شنبه کرمانشاه و از امروز در بوشهر هستیم و برای ورود به جشنواره آماده می شویم.

  نظر وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان

از سرگیری کنسرت های موسیقی

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: در حوزه فعالیت های هنری از این هفته با از سرگیری فعالیت های موسیقی شروع کردیم. از هفته آینده همکارانم از معاونت هنری و دفتر موسیقی سایت فروش بلیت کنسرت های مختلف را فعال خواهند کرد.

دومین جلسه شورای عالی سینما برگزار می شود

اسماعیلی همچنین اعلام کرد: به زودی دومین جلسه شورای عالی سینما را خواهیم داشت. ما مصوبات جلسه اول را دنبال می کنیم که الحمدالله به موفقیت های زیادی دست یافتیم.

وزیر ارشاد تاکید کرد: تحولی اساسی در تولید برنامه های نمایشی به ویژه فیلم ایجاد خواهیم کرد. با وام های خوب دولت شاهد تحول خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید