گامی مهم برای تجارت ایران با قطر

13555 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، کمیته بازاریابی شرکت های توانمند تولیدی صادراتی همزمان با هشتمین نشست کمیته همکاری مشترک جی دبلیو. ایران و قطر به سرپرستی علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان توسعه تجارت، با برنامه ریزی اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر از 24 تا 20 خرداد ماه سال جاری به قطر اعزام می شوند.

علاوه بر شرکت در نشست تجاری با همتایان قطری خود در دوحه و همچنین شرکت در سمینار بررسی شرایط و ویژگی های بازار قطر و نحوه حضور در این بازار و بازدید از مراکز تجاری و صنعتی این کشور، نشست های ویژه ای را با همکاران خود در دوحه برگزار خواهند کرد.

این هیئت تجاری متشکل از مدیران و نمایندگان حدود 40 شرکت ایرانی در زمینه های مختلف تولید از جمله مواد غذایی، دارویی و تجهیزات پزشکی، مصالح ساختمانی، محصولات علمی و شیمیایی، خدمات فنی و مهندسی و سرمایه گذاری مشترک در پتروشیمی، کشاورزی و آبزی پروری است.

علاوه بر علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان تجارت و توسعه ایران، روسای اتاق های بازرگانی و وزرای مسئول کمیسیون مشترک دو کشور (وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران و وزیر صنعت). و تجارت).قطر) خواهد داشت. ‌

بازدید از مرکز تجاری ایران و قطر در دوحه و بازدید از زیرساخت های ورزشی این کشور از دیگر برنامه های این هیئت تجاری است.

علاوه بر این؛ رئیس سازمان توسعه تجارت ایران باید در هشتمین نشست کمیسیون مشترک شرکت کند. ایران و دولت قطر نیز حضور خواهند داشت و مشکلات و موانع توسعه روابط تجاری دو کشور را در کمیسیون بررسی خواهند کرد.

  حاضریم ارز را 20 درصد ارزانتر به خودروسازان بدهیم اما ارزی برای واردات نداریم!

مدیرعامل سازمان توسعه تجارت ایران در این سفر دیدارهای دوجانبه ای با نمایندگان اقتصاد و بازرگانی قطر خواهد داشت.

برگزاری کمیته مشترک تجاری و صنعتی دو کشور به ریاست رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و همتای قطری در کمیسیون مشترک دو کشور و معرفی رایزن تجاری جدید ایران در قطر از دیگر موارد است. برنامه های معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران.

یکی از مهمترین نکات در مذاکرات معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان توسعه تجارت ایران با قطر، امضای نقشه راه همکاری های تجاری ایران و قطر و همچنین توسعه دریانوردی، بانکی و… بیمه، استاندارد و البته زیرساخت های حمل و نقل هوایی.

حجم معاملات ج. ایران و قطر در سال 1400 حدود 150 میلیون دلار داشته اند که 140 میلیون دلار آن صادرات بوده است. ایران برای این کشور و 10 میلیون دلار واردات از آن کشور.

صادرات ایران به قطر شامل محصولات کشاورزی، گوجه فرنگی، هندوانه، آهن و فولاد، قیر و روغن، سیمان سفید، میگو و کفپوش است.

اقلام وارداتی ج. ایران از قطر همچنین شامل خمیر شیمیایی چوب، ماشین آلات سنگین، بیل مکانیکی، اجزا و قطعات هواپیما و همچنین لاستیک است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید