گام زیست محیطی اروپا تصمیم گرفته شده است

12782 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، «موتور احتراق داخلی» یا به اختصار ICE سیستمی است که سوخت را در یک محیط بسته به نام «محفظه احتراق» (محفظه احتراق) ترکیب می کند. واکنش احتراق حرارت و فشار بسیار بالایی تولید می کند. پس از انفجار، مایع اجازه انبساط دارد. این پسوند سپس باعث حرکت، به عنوان مثال در پیستون ها، “روتور” یا حرکت کل موتور می شود.

استفاده از موتور احتراق داخلی، به ویژه نوع پیستونی، به دلیل ناقص بودن سوخت و تولید مونوکسید کربن، انتشار دوده، اکسیدهای نیتروژن، اکسیدهای گوگرد و برخی هیدروکربن های باقیمانده (بسته به شرایط عملیاتی و نسبت سوخت) باعث آلودگی زیادی می شود. ). .

بر این اساس، کشورهای عضو اتحادیه اروپا صبح چهارشنبه 29 ژوئیه طرحی را تصویب کردند که بر اساس آن تا سال 2035 دیگر شاهد تولید و انتشار دی اکسید کربن از خودروهای تولیدی جدید نخواهیم بود و در عمل پایان عمر موتورهای احتراق داخلی خواهد بود. .

به گزارش یورونیوز، وزرای محیط زیست کشورهای عضو اتحادیه اروپا زمانی موفق به تصویب این طرح شدند که ایتالیا به عنوان سازنده خودروهای فراری و لامبورگینی در نهایت این طرح را تصویب کرد.

طرح به صفر رساندن تولید خودروهای احتراق داخلی بنزینی و دیزلی برای اولین بار در ژوئیه 2021 مطرح شد تا اینکه سرانجام پس از یک جلسه طولانی در ساعات اولیه صبح چهارشنبه 29 تیر 1401 نهایی شد.

این نشست که سه شنبه شب به ریاست اگنس پانیر روناچر وزیر محیط زیست فرانسه برگزار شد، ساعت 2 بامداد چهارشنبه پایان یافت. خانم پانیر رانچر در این نشست گفت: با توجه به سرعت حرکت چین و ایالات متحده به سمت تولید خودروهای الکتریکی، اروپا باید در این مسیر حرکت کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

در حالی که استفاده از خودرو در اروپا روش اصلی حمل و نقل در اروپا است، هنوز تنها 15 درصد از انتشار دی اکسید کربن را تشکیل می دهد.

در پاسخ به نگرانی تولیدکنندگان مبنی بر اینکه خریداران هنوز به اندازه کافی برای خرید وسایل نقلیه کاملا الکترونیکی بدشانس هستند، کمیسیون اروپا سال گذشته افزایش ایستگاه های شارژ الکترونیکی را پیشنهاد کرد. خانم اورسلا ون در لین، رئیس کمیسیون سال اروپا، پیشنهاد نصب ایستگاه شارژ خودروهای برقی را در جاده 60 کیلومتری داد.

خودروسازان همواره از نبود زیرساخت ها در مراکز شارژ خودرو گلایه داشته اند، به خصوص که این امکانات در شرق و جنوب اروپا محدودتر است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید