گرانی خودرو در بازار با واردات حل می شود

15443 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، علی جدیدی با بیان اینکه بخشی از گرانی خودرو در بازار از طریق واردات حذف می شود، گفت: در حال حاضر قرعه کشی در سایپا حذف شده است و به نظر می رسد در صورت انجام واردات، قرعه کشی انجام شود. در ایران خودرو نیز حذف شود. تحقق این هدف مستلزم افزایش تولید، افزایش عرضه از طریق واردات و واگذاری به خودروسازان بخش خصوصی است.

نماینده مردم مرام شیروان در شورای اسلامی افزود: بر اساس گزارش ارائه شده، تولید دو خودروساز بزرگ کشور در 7 ماهه نخست امسال حدود 650 هزار دستگاه بوده و از سوی دیگر 170 هزار دستگاه به اتمام رسیده است. از پارکینگ و به بازار عرضه می شود.

نایب رئیس کمیسیون صنعت و معدن مجلس افزود: بر اساس وعده های داده شده تا پایان سال تولید خودروهای سبک و سنگین در بخش خصوصی و دولتی به یک میلیون و 500 هزار دستگاه می رسد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه میانگین نرخ هر خودرو حدود 2000 دلار است، با افزایش نرخ دلار، هزینه کل تولید خودرو نیز افزایش می یابد. چرا که قیمت خودرو مناسب نیست و برخی قطعات از ارزش واقعی آن گرانتر خریداری می شود.

منبع: خانه ملت

پایان/

  در سیاست همسایگی محدودیتی برای روابط با همسایگان وجود ندارد/ پیوستن ایران به شانگهای و برجام قدرت راهبردی و جایگاه چندجانبه گرایی را تقویت می کند/ نشست آستانه در تهران نشانه هوشمندی دیپلماسی ایرانی است.

دیدگاهتان را بنویسید