گردانندگان اصلی بازار رمزارز مشخص شدند

بر اساس این سرمقاله، کلاهبرداران از ربات های یکی از برنامه های شبکه های اجتماعی برای سرقت دارایی های فعالان رمزارز استفاده کردند.این روبات ها برای فریب سرمایه گذاران در فرآیند احراز هویت دو مرحله ای طراحی شده اند.

بر اساس گزارش شرکت امنیت سایبری Intel471، استفاده از ربات های رمزگذاری شده یکبار مصرف (OTP) آسان است. با توجه به مقدار پولی که از یک سرقت موفق به دست می آید، می توان گفت که استفاده از این ربات ها برای هکرها کاملاً سودآور است.

ربات معامله گر یک سیستم نرم افزاری خودکار است که تجزیه و تحلیل قیمت را انجام می دهد و به جای افراد با ارز دیجیتال معامله می کند. اساس کار این ربات ها تجزیه و تحلیل است و بر اساس شاخص های فنی معامله می کنند و می توانند به عنوان افرادی با حدس و گمان کار کنند.

به گفته کارشناسان بازار، ربات های معامله گر زیادی وجود دارد، اما همه این ربات ها سودآور نیستند و ممکن است برخی از آنها به درستی کار نکنند و به دلیل نقص فنی یا امنیتی ضرر و زیان را به معامله گران وارد کنند.

سوال: نقش ربات معامله گر در بازار ارز دیجیتال چیست؟

آقای آرتا اسدی فعال در حوزه ارز دیجیتال: ربات ها نرم افزارها و برنامه های معاملاتی کامپیوتری هستند که کدگذاری شده اند و اساسا کدها درک درستی از وضعیت بازار سرمایه دارند. ربات ها سفارش می دهند و تصمیم خود را در مورد معامله می گیرند.

این ربات ها معامله گران را برای تصمیم گیری بهتر راهنمایی می کنند و در کاهش اشتباهات معامله گران موثر هستند. به این ترتیب در محاسبات مختلف بسیار دقیق عمل می کنند و تحت تاثیر احساسات قرار نمی گیرند.

  خبر خوب برای مستاجران این است که مدت اجاره 5 ساله است!

سوال: اساس فعالیت ربات های تجاری چیست؟

اسدی: اگر ربات های تجاری بر اساس یک استراتژی نوشته شوند، همیشه برای حفظ آن استراتژی تلاش می کنند. اساس کار این ربات ها به طور کلی درک آنها از وضعیت بازار است. اگر این ربات ها مبتنی بر هوش مصنوعی باشند، از روش های هوش مصنوعی و الگوریتم های هوش مصنوعی استفاده می کنند که معمولا تست شده و نتایج خود را نشان داده اند.

ربات های معامله گر ریسک معاملات ارزهای دیجیتال را کاهش می دهند
سوال: چند نوع ربات معامله گر در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

اسدی: نوعی ربات معامله گر در قالب معرفی استراتژی وجود دارد. به این ترتیب او داده ها و استراتژی اصلی را بررسی می کند و در نهایت نتیجه به دست آمده بر اساس استراتژی نشان می دهد که شرایط این استراتژی قبلا برآورده شده است و می توانید وارد معامله شوید.

ربات‌های تجاری دیگری مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که درک قوی‌تر و عمیق‌تری از بازار به دست می‌آورند و طبق برنامه خود، متغیرهای بیشتری را بررسی می‌کنند و به طور طبیعی می‌توانند رهبری و تصمیم‌گیری کنند.

البته ربات های تجاری رایگان یا پولی زیادی در بازار وجود دارد، اما مطمئنا همه آنها با کیفیت و سودآور نیستند. بنابراین کاربران باید در نحوه استفاده و انتخاب ربات ها دقت زیادی داشته باشند.

سوال: حجم معاملات در بازار ارزهای دیجیتال توسط ربات های معاملاتی چقدر است؟

اسد: درصد تراکنش ها در بازار ارزهای دیجیتال را نمی توان با ربات های معامله گر اندازه گیری کرد، اما در بازارهای جهانی حجم زیادی از تراکنش ها به ویژه تراکنش های hft (تراکنش های با حجم بالا و نوسانات) با استفاده از ربات هایی انجام می شود که ممکن است اصلاً قابل اندازه گیری نباشند. شما اینجا نیستید.

  بازگشایی بزرگراه خرم آباد - پل زال تا یک هفته دیگر

ربات های معامله گر ریسک معاملات ارزهای دیجیتال را کاهش می دهند
سوال: آیا ربات های معامله گر در بازار سرمایه وجود دارند؟

اسد: ربات های تجاری نیز در بازار سرمایه ایران وجود دارند، اما ربات ها فقط می توانند به مصرف کنندگان مشاوره دهند و مصرف کننده راه حل نهایی است. زیرا در بورس ایران امکان اتصال ربات به سامانه معاملاتی برای معامله گران وجود ندارد. به همین دلیل، آنها فقط می توانند با تجزیه و تحلیل داده ها مشورت هایی انجام دهند.

تراکنش های الگوریتمی فعالیت ربات ها در ایران

زمانی، کارشناس اقتصاد دیجیتال گفت: ربات های معامله گر زیادی در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. یکی از این ربات ها یک تحلیلگر فنی است که از شاخص ها و سیگنال ها برای پیش بینی تغییرات قیمت استفاده می کند. دیگری یک ربات الگوریتم معاملاتی است که از کدهای نرم افزاری برای شناسایی فرصت های مناسب خرید یا فروش استفاده می کند. بعدی ربات داوری (معنی) است که از تفاوت قیمت ها در صرافی های مختلف برای کسب سود استفاده می کند.

به گفته زمانی، ما دو ربات دیگر داریم، یکی ربات معامله گر مبتنی بر روند که روند قیمت های گذشته را برای پیش بینی حرکت های آینده بازار ردیابی می کند و دیگری ربات بازارساز است که از چندین سفارش خرید و فروش همزمان استفاده می کند. در حال حاضر تخمین زده می شود که 70 تا 80 درصد از کل معاملات در بازار ارزهای دیجیتال توسط ربات ها معامله می شود.

ربات های معامله گر دارای مزایا و معایبی هستند که از مزایای آن می توان به توانایی مدیریت ریسک و بر این اساس شفافیت در ساختار اشاره کرد. از معایب این ربات ها نیاز به دانش سرمایه گذاری و دانش بازار و احتمال آسیب پذیری های امنیتی است.

  وزیر بهداشت: ما با کسی وارد رابطه برادری نشده ایم

منبع: YJC

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید