گروسی: مذاکرات با ایران در مورد پادمان های باقی مانده از سر گرفته شد

گروه بین الملل رجانیوز: رافائله گروسی شامگاه دوشنبه تصویری از دیدار خود با رئیس سازمان انرژی اتمی منتشر کرد و افزود: در کنفرانس عمومی بین المللی اتمی میزبان «محمد اسلامی» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بودم. انرژی آژانس انرژی

وی این را در حالی گفت که قبلاً مدعی شده بود که تعامل بین ایران و آژانس به هم خورده است. وی صبح دوشنبه در نشست کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: راستی‌آزمایی و نظارت آژانس بر تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران ذیل برجام به‌طور جدی تحت تأثیر تصمیم ایران برای تعلیق اجرای این تعهدات از جمله پروتکل الحاقی قرار گرفته است.

مدیرکل آژانس انرژی اتمی افزود: در صورت ازسرگیری کامل تعهدات هسته‌ای ایران ذیل برجام، آژانس باید خلأ دانش خود را در مورد اتفاقاتی که در زمانی که تجهیزات نظارتی و نظارتی ما مرتبط با برجام نبوده است برطرف کند. فعال.

گروسی در خصوص وضعیت اجرای توافقنامه پادمانی با جمهوری اسلامی ایران نیز تاکید کرد: آژانس تلاش هایی برای تعامل با ایران برای حل و فصل مسائل باقی مانده مربوط به حضور ذرات اورانیوم مشتق شده از انسان در سه سایت اعلام نشده در ایران انجام داده است. اما از ژوئن گذشته، ایران با آژانس تعاملی نداشته است. بنابراین، این مسائل حل نشده باقی می ماند و آژانس نمی تواند اطمینان حاصل کند که برنامه هسته ای ایران منحصراً صلح آمیز است.

وی تصریح کرد: آژانس همچنان آماده است تا با تعامل مجدد با ایران این مسائل را بدون تاخیر حل کند. ما باید راه حل های مشترکی برای مشکلات پیدا کنیم. مشکلاتی که اگر با همکاری آنها را حل نکنیم از بین نمی روند.

  گلخانه ها تعطیل است

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعاهایی درباره آنچه که سه سال پیش فعالیت‌های هسته‌ای اعلام‌نشده در سایت‌های ایران خواند، مطرح کرده است. این ادعا ابتدا توسط نخست وزیر رژیم صهیونیستی مطرح شد و سپس رسانه ها و مذاکره کنندگان غربی به آن دامن زدند.

جمهوری اسلامی ایران با رد این ادعاها، همواره تاکید کرده است که تعهدات امنیتی کشورها نامحدود نیست.

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی که برای شرکت در کنفرانس عمومی این سازمان به وین سفر کرده است، گفت: «آنها در مورد مکان‌هایی ادعا می‌کنند که ساختگی هستند و ربطی به دولت ندارند و اساساً تأسیسات (هسته‌ای) نیستند. و امکانات متعلق به مردم

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: آنها با اطلاعات پردازش شده توسط عوامل جاسوسی و ضدانقلاب و هر بار به زبان و شکل دیگری در تلاشند مانع پیشرفت جمهوری اسلامی ایران شوند و این هدف آنها

دیدگاهتان را بنویسید