گفتگوی رابرت مالی و وزیر خارجه قطر برای ایران

به گزارش رجانیوس، سفارت آمریکا در دوحه از مذاکره نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و وزیر امور خارجه قطر برای تلاش دیپلماتیک مشترک درباره ایران خبر داده است.

سفارت آمریکا در دوحه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که رابرت مالی، فرستاده ویژه دولت آمریکا در امور ایران و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر، درباره تلاش های دیپلماتیک مشترک با شبکه الجزیره ایران گفتگو کرده اند. گزارش کردند. صحبت کردند.

این بیانیه می افزاید که نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و وزیر امور خارجه قطر نیز در مورد همکاری قوی بین دو کشور در منطقه گفتگو کردند.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز دوشنبه وارد دوحه پایتخت قطر شد تا با وزیر امور خارجه این کشور دیدار کند.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران برای دور جدید مذاکرات تحریم‌ها به قطر سفر می‌کند، باز هم با حسن نیت با ایران، دولت دموکراتیک بایدن، که هنوز اقدام عملی برای برداشتن گام‌های لازم، معتبر و معتبر برای دستیابی به توافق نهایی انجام نداده است. با تهران، شانس خود را امتحان کنید.

حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک با چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت که امیدوار است دور جدید مذاکرات برای لغو تحریم ها منجر به توافق واقع بینانه بین آمریکا و سه کشور اروپایی شود.

مذاکرات در وین در ماه مارس سال گذشته پس از ماه‌ها گفت‌وگوی فشرده به دلیل ناهماهنگی در رفتار، تاخیر در تصمیم‌گیری، زیاده‌روی و درخواست‌های جدید واشنگتن متوقف شد.

  خودروی محبوب چینی با تغییر چهره و برند میلیاردر شد! | قیمت خودرو

جو بایدن دموکرات که می گوید رویکردی دیپلماتیک در قبال ایران دارد و تلاش می کند به برجام بازگردد، نه تنها حسن نیت نشان نداده، بلکه به سمت سیاست های شکست خورده دولت دونالد ترامپ و تشدید تحریم ها علیه ایران حرکت کرده است.

مذاکرات برای رفع تحریم ها در نتیجه مذاکرات روز شنبه وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از سر گرفته می شود، زیرا آمریکا آخرین فرصت برای برداشتن گام های لازم، معتبر و معتبر برای دستیابی به توافق نهایی با ایران را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید