یارانه نان باید مستقیم به مردم داده شود

12490 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، بیژن نوروزی مقدم با بیان اینکه از سال 1393 تا امسال قیمت نان 2.5 برابر شده است، گفت: در این مدت هزینه های تولید نانوایی ها بیش از 5 برابر شده است.

وی افزود: دولت در طرح جدید به قیمت واقعی نان نگاه کرده و مابه التفاوت قیمت سال گذشته و امسال را به دلیل افزایش هزینه ها به تولیدکنندگان نان پرداخت می کند.

نوروزی مقدم درباره پرداخت 15 درصد از فروش روزانه به نانوایان به صورت یارانه گفت: این شیوه پرداخت تنها برای یک نوع نان (معمولی) تعلق می گیرد در حالی که برای انواع نان باید درصد مشخصی پرداخت شود. ضمن اینکه با توجه به افزایش حداقل دو برابری هزینه ها نسبت به سال قبل، این میزان یارانه منصفانه نیست.

وی افزود: فروش نان به صورت کیلویی باعث هدر رفتن نان و افزایش ضایعات آن به دلیل پیدایش خرده نان می شود.

وی در خصوص فروش نان در مغازه ها و اماکن غیر از نانوایی ها گفت: در کارتخوان ها بخشی به عنوان کسب و کار دیده شده است که میزان فروش این نوع نان به منظور دریافت یارانه 15 درصدی ثبت می شود. .

وی در خصوص افزایش قیمت نان با آزادسازی یارانه ها گفت: با اجرای این طرح قیمت هر کیسه آرد از 39 هزار تومان به 600 هزار تومان و به عنوان مثال قیمت هر کیسه آرد افزایش می یابد. تکه نان سنگک به 13 هزار تومان می رسد که مابه التفاوت این مبلغ است که توسط دولت پرداخت می شود.

نوروزی مقدم افزود: بهتر است این یارانه نان به مردم پرداخت شود تا بتوانند میزان نان دریافتی خود را مدیریت کنند.

  رشد بازار برق در سوریه

وی در خصوص استفاده از دستگاه های کارتخوان هوشمند در نانوایی ها گفت: این طرح از زمان اجرای آن به صورت ناقص در نانوایی ها اجرا شده و بسیاری از مشکلات به وجود آمده در طول زمان هنوز برطرف نشده است. مشکلاتی مانند قطع برق یا خرابی سیستم اینترنت، فروش یک لقمه نان برای مقاصد مختلف مانند خیریه و غیره.

منبع: رادیو

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید