یارانه نقدی تا چه زمانی پرداخت می شود؟

پرداخت یارانه به صورت نقدی در ماه های آینده ادامه خواهد داشت، در صورتی که موضوع کالابرگ به دلایلی محقق نشود، این روش پرداخت نقدی ادامه خواهد داشت.

به گزارش رجانیوس، محمدمهدی سبحانیان معاون امور اقتصادی و دارایی گفت: در صورتی که کالابرگ باید پرداخت شود، یارانه به صورت اعتبار خرید به کارت افراد واریز می شود که بر اساس آن مردم می توانند از این کارت استفاده کنند. اعتبار برای خرید در سوپرمارکت ها، مغازه ها و فروشگاه ها.

هنگام پرداخت نقدی می توان به همه کاربری ها اعم از سینما و پارک یارانه داد اما دولت معتقد است مردم می توانند از این منابع برای تهیه جدول خود استفاده کنند و بنابراین از کاربرگ استفاده کنند.

به گفته وی، آنچه دولت در قانون بودجه مجلس باید انجام دهد، پرداخت یارانه ها از طریق کاربرگ های الکترونیکی است. این امر مستلزم زیرساخت های لازم در سراسر کشور است و نمی توان آن را به سرعت انجام داد، بنابراین مقرر شد در دو ماهه اول سال پرداخت نقدی انجام شود و به محض آماده شدن زیرساخت های لازم و در نظر گرفتن سایر ملاحظات، تصمیم گرفته می شود برای ادامه این روش و یا توزیع کاربرگ های الکترونیکی پذیرفته می شود.

آقای سبحانیان گفت: در میزان و افرادی که یارانه دریافت می کنند تغییری ایجاد نخواهد شد. همان افرادی که تاکنون کمک هزینه دریافت کرده اند و افرادی که در صورت درخواست به لیست دریافت کنندگان اضافه شده اند، مشمول دریافت کاربرگ خواهند شد. عزم دولت این است که حداقل تغییر ایجاد کند و نحوه خرید مردم را تغییر دهد و رضایت مردم را در این زمینه تضمین کند. همچنین تا به امروز در هیچ مجمعی در مورد تغییر یارانه بنزین بحثی نشده است.

  برای تثبیت قیمت ها در بازار

در اردیبهشت ماه امسال دولت تصمیم گرفت روش پرداخت ارز ترجیحی را به کالاهای اساسی تغییر دهد تا یارانه واردکننده به مصرف کننده پرداخت شود. در نتیجه میزان یارانه پرداختی افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید