یارانه نقدی هدفمند از سوی دولت بریتانیا

بر اساس گزارش فوربس، ریچی سوناک، وزیر دارایی، بسته ای متشکل از 15 میلیارد اقدام را برای کمک به خانوارها ارائه کرده است تا دولت لندن بر افزایش شدید هزینه های انرژی اصرار داشته باشد. غرامت برای خانواده ها در اواخر امسال.

بر اساس طرح یارانه ای، همه خانوارها در پاییز 400 دلار برای پرداخت قبوض خود دریافت خواهند کرد. این کمک نیازی به بازپرداخت ندارد و مستمری بگیران و معلولان نیز کل مبلغ را به صورت نقدی دریافت خواهند کرد.

پیش بینی می شود که قبوض انرژی در اوایل اکتبر به حدود 2800 در سال برای خانوارهای عادی افزایش یابد. این رقم نشان دهنده افزایش شدید هزینه های انرژی نسبت به پوند فعلی از سال 1971 است. رقم پرداختی برای خانوارهایی که به صورت اعتباری انرژی خریداری می کنند 2017 پوند در سال است.

flame gas gas flame stockpack pixabay scaled خبر اولیه

این مقام دولت انگلیس همچنین از وضع مالیات بر سود انرژی برای شرکت های نفت و گاز خبر داد که به دلیل قیمت های عمده فروشی بالا از سود بیشتری بهره مند شده اند. پیش بینی می شود مالیات اضافی به 5 میلیارد میلیون برسد. دولت همچنین در نظر دارد این مالیات را به بخش برق نیز تعمیم دهد.

قوانین جدید یارانه عبارتند از:

* 650 رداخت 650 پرداخت نقدی (در دو قسط مرداد و پاییز) به ازای هر هشت میلیون خانوار

* پرداخت 300 تومان نقد به خانواده های بازنشسته

* پ 150 پرداخت نقدی به کسانی که از معلولیت جسمی نیز بهره مند می شوند که ممکن است برخی از آنها واجد شرایط پرداخت 650 باشند.

همچنین سوناک گفت: یارانه قبوض 200 پونتری انرژی که در بهمن ماه اعلام شد، از تمام قبوض برق خانوارها در مهرماه کسر می شود و به 400 پ.

  شاخص دسترسی خانوار برای خرید و اجاره واحد مسکونی بر اساس نسبت قیمت به درآمد

او گفت مهمتر از همه نیازی به بازگرداندن پول توسط شهروندان نیست. در ابتدا قرار بر این بود که به مدت پنج سال سالانه 40 پونه برای تامین هزینه ها پرداخت شود که بعداً اصلاح شد.

بر اساس برآوردهای رسمی، متوسط ​​قبض انرژی خانوارهای بریتانیایی در پاییز امسال با قیمت جدید انرژی ممکن است بیش از 800 پوند در سال افزایش یابد.

جاناتان برلی، مدیر اجرایی تنظیم‌کننده انرژی Ofgem، به اعضای کمیته پارلمانی در مورد استراتژی تجارت، انرژی و صنعتی گفت که انتظار می‌رود سقف قیمت انرژی در اواخر تابستان امسال به حدود 2800 افزایش یابد.

چنین اقدامی بحران کنونی هزینه زندگی در بریتانیا را تشدید می‌کند که میلیون‌ها خانوار آن را احساس می‌کنند.

بی ثباتی قیمت انرژی از اوایل سال 2021 و ورشکستگی 30 شرکت انرژی بریتانیا به عنوان دلایل افزایش شدید قیمت مصرف کننده ذکر شده است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید