یلدا مایری به خدمات عمومی رایگان در پارک بانوان محکوم شد نه نظافت / از فروش عکس های جعلی و جعلی به چند رسانه بین المللی تا حمایت از اغتشاشات

گروه اجتماعی رجانیوز: شب گذشته تصاویری از یلدا معیری با لباس نجیب پاکبانی در فضای مجازی منتشر شد که مدعی شد بر اساس رای دادگاه به پاکبانی محکوم شده است.

من گزارش میدم رجانیوز به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه؛ یلدا میری که پس از ناآرامی های اخیر تهران به اتهام نقض امنیت و حمایت از اغتشاشات در فضای مجازی بازداشت شده بود، مدتی پیش با قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

دستگیری این متهم ربطی به فعالیت رسانه ای وی ندارد و این فرد در محل اغتشاش و به اتهام نقض امنیت دستگیر شد. بر اساس بخشی از حکم بدوی دادگاه برای این فرد، وی به خدمات عمومی رایگان در پارک بانوان محکوم شد. این پارک منحصراً مختص بانوان است و ورود آقایان به آن ممنوع است.

9 خبر اولیه

او با پوشیدن لباس تمیز در کلیپی به دروغ ادعا می کند که طبق حکم دادگاه او محکوم به عفت است

همچنین به استناد حکم صادره قابل تجدیدنظرخواهی نیز دستور رسیدگی صادر می شود; اما با وجود اینکه اولین بند درج شده در اجرای مجازات تحقیقی است، هنوز فیلمی از تحقیقات خود منتشر نکرده است.

باید بگویم؛ این مرد در سال ۱۳۹۷ به ۲ سال حبس تعلیقی محکوم شد و از دوستی دستگاه قضایی بهره مند شد.

7 خبر اولیه

مصاحبه معیری برای شبکه بین المللی عربستان

این فرد در سال 1395 عمداً تصویر جعلی منتسب به اغتشاشات را منتشر کرد که بازتاب زیادی در رسانه ها و حتی بین المللی داشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت ایالات متحده نیز در پستی در توییتر از این عکس استفاده کرد.

  نبرد برای 4200 دلار!

در عکس مذکور خانمی با مشت های گره کرده در میان دود دیده می شود که به وضوح صحنه سازی و با افکار عمومی بازی می شود و به ذهن متبادر می شود که مربوط به ناآرامی های تهران است، اما همانطور که خود این فرد در مصاحبه ای اعتراف کرده است. بله، دود موجود در عکس ناشی از پودر کپسول آتش نشانی است و فقط شبیه گاز اشک آور است.

این عکس در یک پارک با استفاده از پودر کپسول آتش نشانی و صحنه سازی ثبت شده است.

6 خبر اولیه

تصویر اصلی صحنه تنظیم شده برای عکاسی را نشان می دهد

میری این عکس جعلی را به چند رسانه بین المللی فروخته و بارها در رسانه های جهان به عنوان صحنه ناآرامی در ایران مورد استفاده قرار گرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید