یکی دیگر از جادوهای زن قدرتمند روسی

بر اساس این سرمقاله، در حالی که رژیم ایران سرنوشت و زندگی مردم را به طور غیرمستقیم به لغو تحریم ها گره زده است، رهبران روسیه به ویژه ولادیمیر پوتین به همراه الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی این کشور، تمامی برنامه های این کشور را خنثی کرده اند. غرب و برخلاف بسیاری از انتظارات، کاری کردند که ارزش روبل را تا حد باورنکردنی افزایش دهند.

چند روز پیش بانک مرکزی روسیه بدون ترس از فشار غرب با انتشار آماری اعلام کرد که دارایی های بین المللی روسیه تا 12 اوت به 580.6 میلیارد دلار رسیده است.

یکی دیگر از جادوهای زن قدرتمند روسی

این موسسه گفت که مسکو ذخایر خود را به عنوان سپری در برابر تحریم ها افزایش داده است.

اگرچه سطح توانمندی ها، قدرت و نفوذ مسکو و تهران قابل مقایسه نیست، اما این تفاوت در سطح مدیران تصمیم گیری بیشتر مشهود است. به گونه ای که بانک مرکزی روسیه ضمن اتخاذ سیاست های سرکوب کننده تحریم ها، مدام از افزایش قدرت پولی خبر می دهد و آمار ذخیره خود را با یک هفته تاخیر به روز رسانی و منتشر می کند. این ذخایر بین المللی شامل ذخایر ارزی، حق برداشت ویژه در صندوق بین المللی پول و طلا می باشد.

روسیه به انباشت ذخایر ارزی ادامه می دهد

این آژانس اعلام کرد کل ذخایر روسیه نسبت به هفته گذشته 5.8 میلیارد دلار افزایش یافته است.

بالاترین ذخایر کرملین 643.2 میلیارد دلار بود که در فوریه 2022 و با شروع جنگ در اوکراین ثبت شد و به نظر می رسد ادامه این روند تا چند هفته دیگر منجر به دستیابی مجدد به این رکورد شود.

  واکنش کیهان به تاریخچه مهدوی کیا

روسیه در اوایل ماه مارس پس از محدود شدن فعالیت های بانکی اش توسط بانک های مرکزی غربی به عنوان بخشی از تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده و متحدانش، دسترسی به حدود نیمی از ذخایر خارجی خود را از دست داد.

با این حال، وزارت دارایی روسیه اعلام کرد که این کشور به لطف ذخایر بزرگ خود می تواند تحریم ها را پشت سر بگذارد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید