یک خودروساز کهنه کار ایتالیایی با رقبای آلمانی روبرو می شود

طبق اعلام هیئت تحریریه، این خودروساز ایتالیایی طبق این برنامه تا سال 2027 پنج مدل جدید روانه بازار خواهد کرد و محصولات جدید این کارخانه از سال 2025 به بعد فقط با موتورهای الکتریکی تولید می شود.

آلفارومئو با وجود سابقه طولانی و شهرتش در صنعت خودرو، سال هاست که فروش نداشته و ضرر کرده است. این شرکت یکی از اعضای گروه خودروسازی آتلانتیس است که سال گذشته با ادغام فیات-کرایسلر و پژو تأسیس شد. در این گروه خودروهای جدید، آلفارومئو با تولیدکنندگان خودروهای اسپرت لوکس مانند بوآمو و آئودی رقابت خواهد کرد.

ویژگی های جدیدی مانند نمایشگرهای تونال بزرگ به محصولات آلفارومئو اضافه خواهد شد

سال گذشته، استیلانتیس، مدیر عامل سابق پژو، ژان فیلیپ ایمپاراتو را منصوب کرد تا آلفارومئو را برای آماده کردن کارخانه برای رویارویی با رقبای آلمانی آماده کند. آقای ایمپارتو می گوید که “انقلاب آلفا رومئو” با ورود شاسی جدیدی به نام تونل آغاز شد.

Tunale اولین مدل جدید آلفارومئو در شش سال گذشته است. طبق اعلام این کارخانه، ویژگی های جدید بسیاری به محصولات این شرکت اضافه خواهد شد که از جمله آنها می توان به صفحه نمایش های بزرگ، امکان اتصال خودرو به اینترنت و فناوری خودرو با این مدل اشاره کرد.

علاوه بر مدل‌های بنزینی و دیزلی، تونل با درایو هیبریدی ساخته شده است. قوی ترین مدل تونل هیبریدی-الکتریکی است که 275 اسب بخار قدرت دارد و می تواند تا 80 کیلومتر را با باتری طی کند. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 2.6 ثانیه است.

آلفا رومئو

آلفارومئو شاسی کمتری پس از تونل آزاد خواهد کرد. این شرکت همچنین قصد دارد شاسی بلندی را روانه بازار کند که پاسخگوی نیاز مشتریان در ایالات متحده و چین باشد. مدیران این شرکت همچنین در حال بررسی ساخت یک خودروی اسپرت برقی هستند که از مدل اسپایدر، یکی از معروف ترین مدل های آلفارومئو الهام گرفته شده است.

  سیگنال مهم یکی از اعضای برجام برای اقتصاد ایران

این سومین بار در ده سال گذشته است که آلفارومئو طرح احیای کارخانه را اجرا می کند. در سال 2010، این شرکت برنامه ای را برای افزایش فروش به 500000 دستگاه در سال اعلام کرد. این برنامه ناموفق بود و فروش آن به هفتاد هزار دستگاه نرسید. چهار سال بعد طرح جدیدی برای فروش محصولات آلفارومئو در آمریکا و چین اعلام شد و دو مدل سدان پایه بلند جولیا و استلیو به همین منظور طراحی و ساخته شد. این برنامه هم ناموفق بود. این شکست ها موفقیت کارخانه را در اجرای برنامه جدید خود زیر سوال برد.

منبع: بی بی سی

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید