یک روحانی مجاهد توسط قاتل تکفیری به شهادت رسید/ واکنش تند علمای اهل سنت به هتک حرمت حرم رضوی و حمله به علمای شیعه

گروه سیاسی – رجانیوس: در پی جنایت و حادثه دلخراش هتک حرمت حرم امام رضا (ع) و حمله به سه عالم جهادگر و مسئولین مشهد مقدس، علمای برجسته اهل سنت استان کردستان در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم، ضمن ابراز همدردی و همدردی حمله کردند. در ساحت مقدس حضرت رضا (ع) و روحانیت محترم خواستار برخورد قاطع با عاملان این حادثه ناگوار هستند.

ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج در پیامی شهادت مجاهد و انقلابی جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین اصلانی جانباز و برادر دو شهید را تسلیت گفت. مجروح شدن دو روحانی دیگر: کردستان، این جنایت نابخشودنی را شدیدا محکوم می کنیم و خواهان قصاص خون شهید عزیزمان هستیم.

وی گفت: حمله مسلحانه به حرم امام رضا (ع) که کانون نور، معرفت و معنویت است محکوم شده و این بار دست کثیف و جنایتکار استکبار و سلطه جهانی از دست خود خارج است. سازمان‌های جاسوسی و اراذل بی‌خانمان خارجی‌ها اعلام کردند: «این امر منجر به شهادت یک روحانی جهادگر و حامی مردم و مجروح شدن دو تن دیگر از علمای کشورمان شد.

یکی از علمای برجسته اهل سنت استان کردستان با یادآوری اینکه کشتار و خونریزی مسلمانان خلاف نظر قرآن است، گفت: محکوم نکنید.

وی گفت: امیدواریم همه دست اندرکاران اسلام، نظام و بشریت این جنایت را محکوم کنند و همه می خواهیم یک صدا و یک دل با عاملان این حادثه قاطعانه برخورد کنیم.

ماموستا رستمی شهادت یک انسان بی گناه به زبان روزه و حرم مطهر امام رضا(ع) را اقدامی ناشایست و تاسف برانگیز خواند و گفت: گروه های تروریستی می توانند به وحدت و همبستگی شیعه و سنی با این تروریست ها آسیب وارد کنند. مدافعان نظام و ولایت از دفاع از خون برادران خود، اما ندانند که همه ما اهل سنت و شیعه، برادر و مدافع نظام هستیم و در سنگری در مقابل تکفیری ها ایستاده ایم.

  مسابقه میهن پرستی روزنامه نگاران استخدامی پایگاه اطلاع رسانی رجا

حادثه حرم امام رضا (ع) باعث تأثر و اندوه همه ایرانیان شد

مامستا محمدامین رستی امام جمعه موقت سنندج در گفت وگو با خبرنگار تسنیم جنایت تروریستی در حرم مطهر امام رضا (ع) را محکوم کرد و گفت: از استان کردستان.

وی گفت: ضمن عرض تسلیت و آرزوی سلامتی برای مجروحان و تسلیت به خانواده شهید والامکام حجت الاسلام والمسلمین اصلان، این اقدام جنایتکارانه گروه های تروریستی در حرم امام رضا (ع) را به شدت محکوم می کنیم. مانند).”

یک عالم برجسته اهل سنت استان کردستان گفت: این فاجعه بزرگ و نگران کننده که موجب تأثر و تأثر همه شیعیان و مسلمانان اهل سنت کشور به ویژه مردم کردستان شده است، هشداری است که باید از تکرار این اعمال جلوگیری شود. عاملان این اقدام تروریستی باید به شدت مجازات شوند.

وی افزود: همه مردم استان کردستان را با شدیدترین لحن این جنایت هولناک را محکوم می کنیم و از همه مدافعان نظام و اسلام می خواهیم که برای محکومیت این اقدام لحظه ای سکوت نکنند تا افکار تروریستی و شیطانی آنان را محکوم کنند. اعمال برای جهانیان روشن می شود».

ماموستا روستی گفت: امیدواریم با تلاش و پیگیری مجدانه مسئولان، مجازات طراحان و عاملان این جنایت شنیع به سرعت و با جدیت در دستور کار قرار گیرد و اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار آن انجام شود. این تراژدی های غم انگیز. .

اقدامات اخیر گروه های تکفیر از منظر بشریت محکوم شده است

ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه بانه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در محکومیت شهادت حجت الاسلام والمسلمین اصلان و مجروح شدن دو روحانی و جهادگر برجسته دیگر در مشهد مقدس اظهار داشت: الف) این جنایت بزرگ است. و تمام بشریت آن را محکوم می کند.

  نخست وزیر سابق انگلیس از پایان سلطه غرب خبر داد

وی گفت: امیدواریم خداوند متعال انتقام خون این شهید عزیز را بگیرد. بوی شرافت و انسانیت می دادند؟

عالم معروف اهل سنت گفت: در این اقدام اخیر هیچ بهانه ای وجود ندارد که عناصر تروریستی کردل حرم مطهر امام رضا (ع) را تکریم نکردند و روحانیت را در این مکان مقدس با حمله مسلحانه مجروح و به شهادت رساندند و مسئولان مسئول. انتظار می رود با قاطعیت با این جریان های تکفیر و تروریستی برخورد کرده و برای حفظ و امنیت نمازگزاران اقدامات پیشگیرانه انجام دهند و از مجازات عاملان این جنایت هولناک غافل نشوند.

ماموستا خدایی گفت: اینجانب به نوبه خود حادثه حرم امام رضا (ع) را به خانواده این شهید روحانی صمیمانه تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای مجروحان شفای عاجل مسئلت دارم.

حادثه حرم امام رضا (ع) اقدامی کور و مطابق با افکار تروریست ها بود

مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، جنایت بی شرمانه در حرم مطهر امام رضا (ع) را به شدت محکوم کرد و اظهار داشت: خدمت و شهادت یکی از این عزیزان را به سه روحانی تسلیت عرض می کنیم. ; البته این جنایات جز با اراده و چراغ سبز دولت استکباری آمریکا و صهیونیست های خونخوار از سوی گروه های تکفیری و خودخوانده ها و نوکران استکبار جهانی صورت نمی گیرد.

وی با بیان اینکه جنایت تروریست ها در شهادت مسلمین به ویژه روحانیت مدافع نظام اتفاق جدیدی نیست و این جنایات و جنایت ها همیشه اتفاق افتاده است، گفت: اسلام مکتب شهادت و شهادت طلبی در جهان است. خون و ذهن همه ما دانشمندان ما از انقلاب و رهبری دفاع نخواهیم کرد.

  بازار ارزهای دیجیتال دوباره رشد کرد

یکی از علمای برجسته اهل سنت استان کردستان، اقدام اخیر شهید و مجروح شدن روحانیون در مشهد مقدس را اقدامی کور در راستای افکار تروریست ها دانست و گفت: قطعاً خون مبارکش به نفع و حمایت او پیدا شده است و اکنون همه مردم آزادیخواه ایران به ویژه کردهای مرزی خواستار برخورد با عاملان این جنایت هستند.

وی در ادامه با یادآوری اینکه راه شهدا به دنیا، دنیاست، افزود: عاملان این جنایت تروریستی با افکار نادرست و دل های کثیف و کثیف تحمل مصونیت علمای دین از نظام و اسلام و مانند اخیر را ندارند. حادثه مشهد، ناجوانمردانه مسلمانان را کشت و خون او را ریخت و به اماکن مقدس مسلمانان شیعه و سنی رفت. حرم مطهر امام رضا (ع) بی احترامی و توهین است.

ماموستا شیرزادی با اشاره به اینکه این حادثه تلخ و ناگوار توسط هر انسان عاقل و آزادی خواه محکوم شد و همه اهل سنت خون و جایگاه روحانیون جهادگر مشهد را به شدت محکوم و حمایت می کنند، تاکید کرد: ایشان هم اکنون خواستار شناسایی، دستگیری و مجازات اشد هستند. زیرا ما عاملان اصلی این جنایت هستیم.

همزمان با سومین روز از ماه مبارک رمضان 3 روحانی حاضر در بارگاه رسول اکرم (ص) حرم رضوی مورد حمله چاقو یک مزدور قرار گرفتند که در هنگام شهادت دو تن از شاگردان دیگر. مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید