یک سیلی دیگر نابیولینا به صورت خزانه داری آمریکا

15236 خبر اولیه

به نوشته سرمقاله، سیلی جدید الویرا نبیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه به وزارت خزانه داری آمریکا، با کاهش نیم درصدی تورم حاصل شد و نشان داد که پیروزی مسکو در جنگ اقتصادی تنها محدود به این کشور نیست. ارزش روبل با این سیلی، خزانه داری آمریکا باید راه دیگری برای فشار بر روسیه بیابد. ایا راه دیگری هست

راشاتودی در گزارشی نوشت که بانک مرکزی روسیه (CBR) پس از نشست سیاست پولی خود در روز جمعه اعلام کرد که نرخ تورم هدف خود را از 8 درصد به 7.5 درصد کاهش داده است. که نشان می دهد اوضاع به خوبی تحت کنترل است.

بانک مرکزی روسیه در بیانیه خود نوشت: «نرخ‌های رشد قیمت مصرف‌کننده در حال حاضر پایین مانده است و به کاهش بیشتر تورم سالانه کمک می‌کند… تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه دوم و شاخص‌های فراوانی نشان‌دهنده پویایی قوی‌تر فعالیت‌های تجاری نسبت به آنچه بانک است. روسیه در ماه ژوئیه انتظار داشت که نشان دهد. (فشار ناشی از) شرایط پولی در حال کاهش است و بانک مرکزی آنها را به طور کلی بی طرف می بیند.

بانک مرکزی روسیه تاکید می کند: انقباض اقتصادی در سه ماهه سوم عمیق تر خواهد شد. “محیط خارجی برای اقتصاد روسیه همچنان چالش برانگیز است”، اما “تعداد فزاینده ای از شرکت ها در حال انطباق با محیط جدید هستند.”

نظر بانک مرکزی روسیه این است که نرخ بهره تا پایان سال به 6.5 درصد خواهد رسید که بسیار کمتر از 20 درصد در ابتدای سال 2022 است.

با این حال، بانک مرکزی روسیه پیش از بازگشت به هدف 4 درصدی در سال 2024، هدف جسورانه رشد قیمت سالانه حدود 13-11 درصد در سال 2022 و 5-7 درصد در سال 2023 را پیش بینی کرده است.

  دانشگاه ها فردا ساعت 14 تعطیل می شوند

چه مفهومی داره؟

این بدان معناست که پیروزی نهایی اقتصادی روسیه در سال 2024 به دست خواهد آمد که همزمان با احتمال موفقیت کشورهای غربی در مهار تورم است. فقط احتمالا زیرا کشورهای غربی باید تریلیون ها دلار پول ایجاد شده به بهانه کرونا را جذب کنند که چنین مشکلی با روسیه ندارد.

تحلیلگران انتظار دارند که بانک مرکزی روسیه در دو نشست برنامه ریزی شده آخر خود در سال جاری، در ماه های اکتبر و دسامبر، محتاطانه به کاهش سیاست های پولی ادامه دهد که منجر به شکست جنگ اقتصادی این کشور می شود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در اقدامی جسورانه از کشورهای اروپایی خواسته است که در صورت تمایل به گاز، نورد استریم 2 را فعال کنند. پوتین فقط به پیشرفت فکر می کند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید