یک شرکت بزرگ چینی که از سایت های نظامی آمریکا جاسوسی می کند

14322 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، بر اساس گزارش منتشر شده توسط CNN، داستان از سال 2017 آغاز شد، زمانی که پکن پیشنهاد کرد 100 میلیون دلار برای ساخت یک پارک چینی مجلل در قلمرو پارک ملی واشنگتن هزینه کند. این پارک باید شامل مجسمه‌ها، سازه‌ها و برج‌های بلند 70 فوتی (21 متری) باشد. در آن زمان مقامات محلی آمریکا امیدوار بودند که با ایجاد این پارک بتوان سالانه هزاران گردشگر را به این منطقه جذب کرد.

در حالی که برخی از مقامات تحت تأثیر این پیشنهاد اغوا کننده قرار گرفتند، کارشناسان اطلاعاتی ایالات متحده شروع به بررسی جزئیات این طرح کردند. آنها با سؤالات زیادی مواجه بودند، به ویژه در مورد مجسمه هایی که قرار بود در یکی از مرتفع ترین نقاط واشنگتن، فقط دو مایلی از ساختمان کنگره قرار گیرند. منابع اطلاعاتی آمریکا پس از بررسی دقیق گفتند که این موضوع نگران کننده است که مقامات چینی می خواهند در این منطقه پارک و مجسمه بسازند، به خصوص اگر بخواهند محموله ای را برای ساخت و ساز به ایالات متحده بفرستند که مشمول بازرسی گمرکی نمی شود. .

گزارش ماموران ایالات متحده همچنین فاش کرد که پروژه باغ وحش که در مراحل اولیه متوقف شده بود، بخشی از موج جاسوسی چین بود که پلیس فدرال ایالات متحده (FBI) و سایر سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده در حال بررسی آن هستند. یکی دیگر از اطلاعات نگران کننده فاش شده توسط FBI مربوط به سیستم هوآوی ساخت چین است. گفته می‌شود که آنتن‌های بالای برج‌های نزدیک پایگاه‌های نظامی آمریکا در شمال غرب، کاربرد جاسوسی دارند. منابع متعدد گزارش کرده اند که FBI تشخیص داده است که چنین تجهیزاتی قادر به ضبط و همچنین استراق سمع از ارتباطات فوق سری وزارت دفاع هستند.

  شغل محمود کریمی چیست؟ | پایگاه اطلاع رسانی رجا

چین تکذیب می کند

در حالی که نگرانی های گسترده ای در مورد تجهیزات هواوی در نزدیکی تاسیسات نظامی ایالات متحده وجود دارد، نتایج تحقیقات هنوز کامل نشده است. به گفته منابع آگاه، ریشه این اقدامات چینی ها به دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا برمی گردد. هنوز مشخص نیست که آیا اطلاعات این برج ها واقعاً رهگیری و به پکن ارسال شده است یا خیر. کارشناسان به سی ان ان گفتند که از نظر فنی اثبات دزدیده شدن داده ها و ارسال آن به خارج از کشور بسیار دشوار است.

دولت چین به نوبه خود هرگونه تلاش برای جاسوسی از ایالات متحده را رد می کند. همچنین هوآوی در بیانیه ای برون سپاری تجهیزات ارتباطی این شرکت به وزارت دفاع را تکذیب کرد. با این حال، چندین منبع آشنا با این تحقیقات تأیید کردند که تجهیزات هواوی نه تنها می‌تواند داده‌های تجاری را رهگیری کند، بلکه داده‌های طبقه‌بندی شده مورد استفاده ارتش را نیز می‌تواند رهگیری کند. آنها گفتند این تجهیزات همچنین می تواند ارتباطات حیاتی فرماندهی استراتژیک ایالات متحده را مختل کند.

این تحقیقات در حالی انجام می شود که مقامات فدرال از سال 2017 در حال بررسی خرید زمین های چینی در نزدیکی زیرساخت های حیاتی بوده اند. مقامات ایالات متحده کنسولگری منطقه ای قدیمی را که به عقیده دولت ایالات متحده زمینه پرورش جاسوسان چینی بود، بستند، در حالی که تلاش های آشکار برای قرار دادن دستگاه های شنود در نزدیکی ارتش حساس را ناکام گذاشتند. و امکانات دولتی

منبع: ایندیپندنت

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید