یک شرکت کننده جدید در بورس کالا

16674 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، شنیده ها حاکی از آن است که اخیراً جلسه ای با حضور رئیس جمهور و معاون اول وی ویژه پیگیری برنامه های اولویت دار دولت تشکیل شده است. وزیر صمت در این جلسه با ارائه گزارشی از نهایی شدن ثبت سفارش واردات 70 هزار خودرو، خواستار تامین ارز و اخذ مصوبه در خصوص قیمت گذاری خودروها در گمرک شد.

بر اساس مصوبات جلسه تخصصی پیگیری برنامه های اولویت دار دولت، نخستین تحویل گروه خودروهای وارداتی چانگان وارداتی در بورس کالا از فردا (سه شنبه 13 بهمن) آغاز می شود.

تاکید بر استفاده از ارز برای واردات خودرو و تسهیل واردات برای افرادی که ارز دارند از دیگر توصیه های این جلسه بود.

زمان اولین فروش خودروهای وارداتی در بورس “احتمالا” روز سه شنبه خواهد بود و چانگان پس از تایید آماده عرضه روی تابلو است.

ظاهرا بر اساس برآورد اولیه قیمت پایه این خودرو حداقل 570 میلیون تومان است که از سوی بورس تایید و اطلاع رسانی خواهد شد.

تائید می شود موضوع اولین فروش فردای خودروهای وارداتی در بازار سرمایه خبری غیر رسمی است؛ بر این اساس این موضوع از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال پیگیری است و اخبار تکمیلی به زودی ارائه خواهد شد.

گفتید که در 3 دسامبر پس از بیش از چهار سال وقفه (از تیرماه 1396)، اولین محموله خودروهای وارداتی شامل 22 خودرو و 6 مدل از محصولات کیا شامل سراتو، ریو، پیکانتو، پگاسوس، سونت (SUV) بود. و اسپورتیج.(SUV) از کره جنوبی وارد کشور شدند.

پس از آن به نظر می رسد تعداد خودروهای چانگان وارد کشور رسانه ای نشده است.

  ایلان ماسک را با ارزهای مجازی بازی کنید

همچنین 10 بهمن ماه 120 دستگاه خودروی تولیدی شرکت هیوندای کره جنوبی از نوع سدان 2023 وارد بندر شهید بهانار شد.

در پی ترخیص اولین محموله خودروهای وارداتی، سخنگوی وزارت امنیت با اشاره به ادامه مراحل ثبت سفارش واردات خودرو، از انجام اولین فروش خودروهای خارجی در بستر بورس کالا خبر داد. و در تابلوی بورس کالا فروخته خواهد شد. تمامی مجوزهای لازم برای فروش و شماره گذاری خودروهای خارجی گرفته شده و دیگر هیچ مانعی برای واردات، ترخیص، شماره گذاری و فروش خودرو وجود ندارد.

منبع: ایسنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید