یک چهارم جمعیت اوکراین از دسترسی به برق محروم بودند

13611 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از یورونیوز، همزمان با سرمای اولیه زمستان و بارش اولین برف در مناطقی از اوکراین، بیش از 10 میلیون شهروند این کشور جمعه 18 نوامبر را بدون برق سپری کردند. یک روز پس از آخرین حملات گسترده روسیه به چندین شهر این کشور از جمله کیف، بخش‌های بیشتری از اوکراین بدون برق ماند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک روز پس از حملات گسترده و اخیر روسیه به چندین شهر این کشور از جمله کیف، مناطق بیشتری از اوکراین بدون برق بودند.

در گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است که به دلیل این حملات، میلیون ها نفر از ساکنان اوکراین همزمان با سرمای اولیه زمستان و دمای هوای زیر 10 درجه سانتی گراد از دسترسی به برق و آب محروم شدند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین شامگاه پنجشنبه در گزارش روزانه خود که در قالب یک سخنرانی تلویزیونی ایراد شد، تاکید کرد که در حال حاضر بیش از 10 میلیون اوکراینی به ویژه در پایتخت و مناطق اطراف آن بدون برق هستند.

رئیس جمهور اوکراین که کشورش در آستانه ورود به دهمین ماه جنگ با ارتش روسیه قرار دارد، حملات روسیه را که دیروز بسیاری از مناطق کشورش را هدف قرار دادند را “تروریستی” خواند و آن را محکوم کرد.

وی با تاکید بر اینکه “تاسیسات غیرنظامی هدف اصلی حملات روسیه است”، گفت: روسیه با تخریب نیروگاه ها و سایر تاسیسات انرژی جنگ جدیدی را علیه مردم با برق و گرما آغاز کرده است.

کرملین روز پنجشنبه اعلام کرد که رنج غیرنظامیان در اوکراین به دلیل امتناع کیف از مذاکره است.

  عربستان در حادثه تروریستی اخیر

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: این نتیجه بی میلی طرف اوکراینی برای حل مشکل، امتناع آن از مذاکره و تلاش برای یافتن زمینه های مشترک تفاهم است.

پس از خروج نیروهای این کشور از خرسون تحت فشار ضدحمله اوکراین، روسیه از سه شنبه گذشته موج جدیدی از حملات گسترده را علیه این کشور آغاز کرده است.

خرسون که یکی از اولین مناطقی بود که پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین در 24 فوریه توسط روسیه اشغال شد و مسکو مدعی است پس از یک همه پرسی بحث برانگیز ضمیمه آن شده است، پس از آن عقب نشینی همچنان مورد حمله روس ها قرار گرفته است.

به گفته فرماندار منطقه خرسون، اخیراً در یکی از این حملات در دنیپر حداقل 14 نفر از جمله یک نوجوان 15 ساله زخمی شده اند.

شرکت ملی برق اوکراین با اشاره به تخریب بسیاری از بخش‌های تاسیسات انرژی کشور در جریان حملات اخیر روسیه، از تمدید قطعی برق به دلیل بدتر شدن شرایط و افزایش مصرف به دلیل سرمای اولیه زمستان خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید