یک کارشناس خشمگین ورزشی از شوخی های فوتبالی انتقاد کرده است

12474 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، مدت زیادی است که با انتشار بیانیه ای تیم های لیگ برتری دچار تنش لفظی شده اند و این متن ها بعضا حاوی الفاظ توهین آمیزی است که شأن و شخصیت باشگاه ها و مدیران را زیر سوال می برد. در نتیجه این درگیری ها “امیر واعظ عسکیانی” به سراغ مدیرعامل سابق باشگاه استقلال رفتیم تا نظر او را در این باره جویا شویم. مشروح این گفتگو را با هم می خوانیم:

نظر شما در مورد درگیری بین باشگاه ها که به احساسات هواداران و آگاهی عمومی حمله می کند چیست؟

فکر می کنم آقایان ماهیت بیانیه را زیر سوال بردند. در هر باشگاه و سازمانی در دنیا بیانیه ای وجود دارد اما نباید فضا را آلوده کند. این در واقع برای اطلاع رسانی استفاده می شود، نه برای توهین و تحقیر یکدیگر. در این موارد فدراسیون و کمیته اخلاق باید به موقع وارد عمل شوند اما بارها شاهد بوده ایم که این برخوردها در زمان نامناسبی رخ می دهد که حواشی بیشتری را به دنبال داشته است.

آیا در نتیجه نوشتن و فرافکنی بیانیه واقعاً مؤثر است؟

برخی فکر می کنند با فریاد زدن و فرافکنی می توانند نقاط ضعف خود را بپوشانند. برای جلوگیری از درگیری، اما زمانی که تصمیمی گرفته می شود، هیچ یک از اینها مفید نیست. مثلا وقتی داور کارت قرمز می دهد به دلیل شورش تصمیمش تغییر نمی کند. اولی به دلیل فقر فرهنگی مردم است و دومی به دلیل پایین بودن میزان تخلفات. اگر جریمه های مناسبی برای تخلف وضع کنند دیگر به راحتی کنار نمی آیند و اخلاق منفی را رواج نمی دهند.

  قیمت نجومی میلیون ها نقشه! | پایگاه اطلاع رسانی رجا

مشکل اصلی کجاست؟ چرا نمیتونی با این کار کنار بیای؟

فوتبال ما گرایش فرهنگی دارد. فوتبالیست ها و عوامل ما مبتدی هستند. سطح مدیران پایین است و سیاست درستی برای بهبود وضعیت ندارند. با این رفتارها تغییر در نتیجه صرفاً توسط ذهن مدیران نالایق ایجاد می شود. عده ای فریاد زدن و توهین را نشانه شجاعت باشگاه و حفظ حقوق هواداران می دانند، اما شجاعت این است که اگر با تمام وجود نتوانستید حریف را شکست دهید، با حفظ صلح و دوستی می توانید با جسارت باخت را بپذیرید. متأسفانه این مشکلات به قدری رایج شده اند که در صورت بروز برخورد، کسی باقی نمی ماند، بنابراین باید به فکر راه حل های بهتری برای مقابله با آن باشید.

منشا این مشکل را کجا می بینید؟ این مشکل چگونه باید حل شود؟

همه بر این باورند که ما در راس قله ها هستیم، اما این وضعیت در راس «نظم ویژه» نتیجه سودجویی در پشت صحنه است. برخی سوء مدیریت شده اند و کوتاهی و بی سوادی خود را مقصر می دانند. افرادی که اراده اصلاح دارند باید بیایند و شروع به تشکیل جلسات و کلاس هایی در زمینه مسائل فرهنگی، اخلاقی و روانی کنند تا رفتار صحیح و قوانین داوری را حول این محورها به مردم آموزش دهند. در واقع مشکل اصلی کشور ما آموزش است. اگر این موضوع را جدی بگیریم و در همه عرصه های زندگی و مردم به آن بپردازیم، قطعا کمتر شاهد چنین مشکلاتی خواهیم بود.

منبع: ایرنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید