10 پیشنهاد برتر به دولت آیت الله رئیسی برای اصلاح فوری اقتصادی و بهبود معیشت مردم

12433 خبر اولیه

انتقادات به دولت سیزدهم که میراث دار تخریب به تمام معنا در اقتصاد کشور است، هر چند خیلی سریع انجام شد و هیچ دولتی نمی تواند در عرض 6 ماه معجزه کند و خرابه های انباشته شده را تبدیل به روستا کند، در حال افزایش است. می تواند زنگ خطر باشد و هشدار باید در نظر گرفته شود و در نظر گرفته شود. چرا که به نظر می رسد برخی از مدیران دولت سیزدهم در اقدامات کوتاه مدت بهینه عمل نکرده اند. یعنی اقداماتی که بازدهی کوتاه مدت داشته و در بازه زمانی 6 ماهه قابل انجام است، انجام نشده و شاهد تداوم روندهای قدیمی از گذشته هستیم. وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صمت و مسکن همراه با بانک مرکزی در مسیر اصلاحات حرکت نمی کنند و سیاست های گذشته را تکرار می کنند که باعث شده مردم شاهد تغییرات مثبت بر سر سفره خود نباشند.

همانطور که دولت سیزدهم بارها هشدار داده است، راه آهن اقتصادی کشور یک معضل بزرگ است و ربطی به منابع ارزی، فروش نفت و قیمت نفت و تخلیه مداوم اقتصاد کشور و سیاست های نادرست که بدون تغییر باقی مانده است ندارد.حسن روحانی ادامه می دهد. اینکه بگوییم حتی اگر 100 میلیارد دلار ارز کشور آزاد شود، تاثیری بر زندگی مردم نخواهد داشت.

تحریم ها مشکل واقعی نیست و ایران تحت تحریم واقعی نیست و کشوری که بیش از 100 میلیارد دلار تجارت خارجی داشته باشد را نمی توان کشوری تحت تحریم دانست. تحریم ها فقط در ذهن مقامات ایرانی وجود دارد و ساختگی ذهن است. به همین دلیل راه حل شرایط کنونی لغو تحریم های ظاهری نیست و باید حاکمیت کشور تغییر کند تا تلاش های رئیس جمهور مثمر ثمر باشد و تاثیر فوری بر زندگی مردم داشته باشد.

  قیمت بیت کوین و اتریوم بار دیگر به رکوردهای خود رسیده است

دولت آیت الله رئیسی به ترتیب سیاست ها باید:

  1. اصلاح نظام بانکی
  2. آغاز مسکن مهر 2 که برای وزیر ضعیفی چون رستم قاسمی قابل تحقق نیست، بر اساس تقسیم زمین بین مردم برای ساخت ویلاهایی با هویت شهری اسلامی ایرانی، بدون دخالت در ساخت و ساز و…
  3. اصلاح سیاست بازار خودرو در 3 بخش خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی. در قالب افزایش قیمت کارخانه‌های خودروسازی داخلی که باعث افزایش وسعت و کاهش قیمت بازار، افزایش تیراژ خودروهای مونتاژی و آزادسازی واردات می‌شود، همراه با خروج ایران خودرو و سایپا از بازار سرمایه و اجرای تجارت. قانون
  4. حذف یارانه مصرف و ایجاد نظام یارانه بر اساس پرداخت مستقیم.
  5. حذف فوری 4200 تومان.
  6. قوانین غیر ضروری را از محیط کسب و کار حذف کنید.
  7. حذف قیمت گذاری کالاها و خدمات قابل تکمیل در 4 سال.
  8. کاهش شدید سفارتخانه های اروپایی ایران و تمرکز وزارت امور خارجه بر کشورهای همسایه و دوست.
  9. امضای قراردادهای پولی دوجانبه با کشورهای دوست و پیوستن (مانند سوئیفت) به نمایندگان روسیه و چین.
  10. قرارداد 25 ساله با چین را نهایی کنید.

که بدون شک در کمتر از 3 ماه تاثیر خود را بر زندگی مردم خواهد گذاشت. در غیر این صورت حتی با تداوم سیاست‌های کلان فعلی، آزادسازی منابع ارزی مسدود شده یا افزایش شدید فروش نفت تاثیری بر زندگی مردم نخواهد داشت و سرنوشت پول‌های گذشته را از طریق تخلیه فعلی متحمل خواهد شد.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید